Ad van der Helm, pastoor H. Nicolaasparochie
Ad van der Helm, pastoor H. Nicolaasparochie

Column - Religie Lekker Belangrijk: In vrede samenbrengen

Actueel 128 keer gelezen

Tijdens de laatste Prinsjesdagviering in de Grote Kerk van Den Haag speelde de zon met het glas-in-lood door de ruimte. Binnen hadden zich de Minister-President, bewindspersonen, Tweede en Eerste Kamerleden, burgemeesters en commissarissen van de Koning verzameld, zij aan zij met mensen van religieuze en levensbeschouwelijke stromingen met kleurige traditionele kledingstukken en vrouwen met prachtige hoeden liepen op met honderden kinderen uit scholen uit de regio waaronder de Basisschool De Horizon.
De boodschap van dit jaarlijkse evenement was dit jaar dat het donker geen angst hoeft in te boezemen, omdat in het duister een bron van nieuwe creativiteit, van herschepping kan schuilen. Prachtig was de boodschap van een pasgeboren kind die door het Hindoeïsme en het Sikhisme naar voren werd gebracht. Het kind gaf zonder te spreken al een boodschap: laten we niet vergeten dat we geboren worden zonder cynisme, oordeel of angst.
Het gesprek tussen Boeddhisme en Jodendom gaf het inzicht dat we samen kunnen zoeken naar dieper licht dat zich binnen in ons bevindt. Daarop volgde een prachtig gedicht dat door de Christenen werd gelezen als reactie op de tekst van de spirituele academie Brahma Kumaris om ons in het duister te laten leiden door het innerlijk licht dat ons brengt bij de God. Ook de sprekers van de Islam en het Humanisme vertelden in hun gezamenlijke boodschap dat we allen de vrijheid hebben om licht in de duisternis te brengen. Door Trio Pedano werd het lied van de krekel met passie ten gehore gebracht dat illustreert hoe schepselen naar het licht kunnen toegroeien. Het trio zong ook een prachtig lied Pray for liberty geschreven door de zangeres Maria toen de oorlog in Oekraïne uitbrak.
De slotwoorden van de Bahá’i over een nieuwe dageraad vormden een prachtige opstap naar de kernboodschap: “Dit is ook Nederland”, gevolgd door een galmend Wilhelmus.
Het jaarlijkse evenement was opnieuw een teken dat levensbeschouwingen mensen in vrede kunnen samenbrengen; net als andere jaren een inspirerend samenzijn in donkere tijden.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Leer wat men moet doen in een noodsituatie.
Workshop ‘Geen Nood’ Rode Kruis Actueel 27 minuten geleden
Ad van der Helm, pastoor H. Nicolaasparochie
Column - Religie Lekker Belangrijk: In vrede samenbrengen Actueel 2 uur geleden
Circa dertig bedrijven uit de regio zijn aanwezig en laten zien met welke technieken zij werken.
Jongeren maken kennis met techniek Actueel 18 uur geleden
Iris Mollet (l) en Winny Koelé tijdens de Peacewalk.
Van Zoetermeer naar Jeruzalem: Iris en Winny wandelen voor vrede Actueel 19 uur geleden 1
“Film is voor mij het ultieme Gesamtkunstwerk”, vindt Ratzke. Foto: Alek Bruessing.
‘Kopfkino’: ode aan 130 jaar filmgeschiedenis Actueel 22 uur geleden
Afbeelding
Zoetermeerders leveren 191,5 kilo vuurwerk in Actueel 23 uur geleden

Uit de krant

Sebastiaan Smits, directeur Storytellers
Column: Tolerantie gisteren
Met onder andere een fietstocht werd het 35-jarige jubileum gevierd.
Barnsteen bestaat 35 jaar 9 okt, 08:23
De presentatoren Hans Ouwerkerk, René van Geffen en Sicco Louw. Foto: Gerard van Warmerdam.
Roel van der Vlies te bij Zaterdag Live! 8 okt, 17:18
De animo voor de plantjesmarkt was groot. Foto: Sandra Zeilstra.
Bewoners vieren verduurzaming in Hovenbuurt 8 okt, 16:04 1
Foto ter illustratie.
Cameratoezicht aan de Parkdreef na meerdere autobranden 8 okt, 15:25
Dojo Hokori haalde twee finales, waarvan er een werd gewonnen.
Dojo Hokori Meiyo succesvol op Cup of British Open 8 okt, 14:52
Afbeelding
Sportschool Da Graca Zoetermeer op de 48ste editie van The British Open 8 okt, 14:31
Er wordt de komende tijd weer veel hardgelopen in het Balijbos.
Drie mijlpalen voor de Balijbos parkrun 8 okt, 13:50