
Miljoenennotaborrel zet ondernemers aan het denken: ‘Hoe ondernemend regeren Nederland van het slot kan halen’
Actueel 121 keer gelezenZoetermeer - Van woningnood en personeelstekorten tot stikstof, vergunningen en een overheid die steeds meer vast lijkt te lopen. Hoe krijgt ondernemend Nederland het land en de regering weer beweging? Die vraag staat centraal tijdens de Miljoenennotaborrel van Ondernemers Netwerk Zoetermeer op woensdag 16 september bij Dekker Zoetermeer.
Bestond de jaarlijkse bijeenkomst rondom de Miljoenennota normaal gesproken plaats in de vorm van een ontbijt; dit jaar kiest Ondernemers Netwerk Zoetermeer bewust voor een nieuwe aanpak in de vorm van een borrel in de middag. Niet alleen om elkaar te ontmoeten, maar vooral om met zoveel mogelijk ondernemers uit Zoetermeer en omgeving met elkaar in gesprek te gaan over de economische en maatschappelijke uitdagingen waar ondernemers dagelijks mee te maken hebben.
Voorzitter Camillus Overmeire opent de bijeenkomst met zijn visie op ondernemend bestuur. Volgens hem kan Nederland alleen weer vooruit als de overheid sneller keuzes durft te maken en ruimte geeft aan ondernemerschap. “Hoe halen we Nederland van het slot, en hoe vertalen we die aanpak naar Zoetermeer?” is de centrale vraag in zijn bijdrage.
Daarna neemt adviseur en projectleider crisisbeheersing Gert-Jan Ludden het woord. In zijn opiniestuk stelt hij dat Nederland zich in een permanente crisis bevindt. Niet omdat er voortdurend nieuwe problemen ontstaan, maar omdat oude problemen blijven liggen. De toeslagenaffaire, de aardbevingsschade in Groningen, de woningnood, de druk op de zorg en het asielbeleid zijn volgens hem voorbeelden van een overheid die vooral reageert in plaats van vooruitkijkt.
Ludden spreekt zelfs van een systeem dat moeite heeft zichzelf te corrigeren. Politieke versnippering, complexe regelgeving en het uitstellen van lastige keuzes zorgen volgens hem voor bestuurlijke stilstand. Dat heeft niet alleen gevolgen voor burgers, maar ook voor ondernemers. Denk aan lange vergunningstrajecten, onzeker beleid, personeelstekorten en investeringen die worden uitgesteld omdat duidelijke keuzes uitblijven.
Zijn boodschap is niet alleen kritisch, maar ook hoopvol. Volgens Ludden kan het vertrouwen terugkeren wanneer de overheid zich weer richt op haar kerntaken, uitvoerbare besluiten neemt en bestuurlijke verantwoordelijkheid centraal stelt. Juist ondernemers weten als geen ander hoe belangrijk daadkracht en duidelijke keuzes zijn.
Na de presentaties is er volop gelegenheid om onder het genot van een drankje na te praten en te netwerken met collega-ondernemers uit Zoetermeer en omgeving. Een mooie gelegenheid om nieuwe kennis op te doen, om ervaringen uit te wisselen met andere ondernemers én nieuwe contacten op te doen.
Ondernemers die benieuwd zijn naar de gevolgen van de Miljoenennota én willen meepraten over de toekomst van ondernemend Nederland, zijn van harte welkom bij deze actuele bijeenkomst van Ondernemers Netwerk Zoetermeer. Zij kunnen zich aanmelden via de app of een mailtje sturen naar: info@netwerkzoetermeer.nl Woensdag 16 september. Inloop: 16.00 uur Aanvang: 16.30 uur. Borrel: 18.00 uur. Locatie: Dekker Zoetermeer Scheglaan 12 Zoetermeer.













