De peren worden een week later geplukt.
De peren worden een week later geplukt.

Peren plukken

Actueel 197 keer gelezen

Zoetermeer - In tegenstelling tot voorgaande minimarkten bij buurttuin Zoete Aarde, wordt de minimarkt van september niet op de eerste, maar de tweede zaterdag van de maand gehouden, dus op 12 september. Dit valt samen met open monumentendag én met het perenplukken in de buurttuin. Diverse activiteiten dus op één dag, van 10.00 tot 16.00 uur Broekwegzijde 195. Tel daarbij de live muziek en het kan niet anders dan een feestelijk gebeuren worden. De toegang is gratis.
Iedereen kan komen perenplukken. De boomgaard telt tweehonderdzestig fruitbomen, waarvan zo’n honderd perenbomen. Dus er is aardig wat te plukken. Daarvoor zijn lange en korte plukstokken aanwezig, dus voor groot en klein. Per persoon mag maximaal drie kilo worden geplukt, tegen één euro per kilo. Aan de fruitbomen hangen naambordjes van keramiek, zodat men weet wat voor peer men plukt. Traditie is ook dat het gewicht van de grote pompoen geraden kan worden. Wie wint, of er het dichtst bij zit, krijgt te pompoen. Uitslag aan het einde van de middag.
De welbekende minimarkt belooft met tientallen kramen weer heel gevarieerd te worden. Zo zijn er zelfgemaakte lekkernijen als taarten, poffertjes, honing en jam uit de buurttuin, maar ook allerlei ambachtelijke producten: haakwerk, keramiek, en tassen..

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Alle kinderen moeten mee kunnen doen met sport.
Meer kansen voor kinderen om mee te doen 7 sep, 09:28
Activiteiten bij opening Bebo Zoetermeer
Een pendelbus voor bezoekers zonder auto 7 sep, 09:27
Muziek maken bij Harpe Davids
Nieuw Talent orkesten voor volwassenen 6 sep, 17:27
The Dutch David Bowie Tribute met in het midden Rias Baarda. Foto: Ron Tettero
Rias Baarda: “De muziek van David Bowie is zo veelzijdig” 6 sep, 16:26
Soep eten in de wijktuin. Foto: Leon Kopper
Soep eten bij Wijktuin Noordhove 6 sep, 15:25 1
Kim en Tim zetten een kennisbank op
Zoetermeerders bouwen kennisbank met AI 6 sep, 13:24
Ook de Lions dames doen mee aan de Voedselbank actie
Inzameling voor de Voedselbank 6 sep, 12:14
Dorpsstraat 7.
Fietstocht langs Rijksmonumenten 6 sep, 10:12