
Architectuurwandeling door Meerzicht
Actueel 506 keer gelezenZoetermeer - Wandel je mee? Op de overgang van de winter naar de lente wandelen door Meerzicht een wijk in het ‘zoetwaterpareltje’ onder de New Towns, de nieuwe steden: Zoetermeer. Zo stappen we samen het voorjaar in.
In het laagbouw gedeelte van Meerzicht gaat de wandeling over pleintjes en natuurlijk langs meer woningbouw ‘experiment’ uit het begin van de jaren 1970. Denk aan het pleintjesplan en dekwoningen. Maar waar we zeker ook een kijkje nemen: in en bij de natuurtuin. De natuurtuin is gelegen in/aan de rand van het uitgestrekte Westerpark. Behalve aandacht voor het post ‘45 erfgoed met woningbouwexperiment die goed vertegenwoordigd is in de wijk Meerzicht, zullen we ook over het oude lint De Voorweg wandelen en deels eeuwenoude en de nieuwere bebouwing kunnen beschouwen.
Zaterdag 21 maart van 9.30 tot 12.00 uur. Verzamelen vanaf 9.15 uur op de Eesterwaard, onderaan RandstadRail halte Meerzicht. Een koffiestop wordt rond 10.45 uur op de route ingepland. De vrijwillige bijdrage voor meewandelen is € 7,50. Dit is inclusief koffie/thee. Deze bijdrage wordt ter plekke voldaan, dus pas bij meewandelen bij de tussenstop. Aanmelden is noodzakelijk/zeer gewenst. Hier vindt u de aanmeldingslink. https://www.architectuurpuntzoetermeer.nl/agenda/architectuurwandeling-meerzicht-21-maart-2026/













