Leerlingen tonen hun nieuwe Buiten DOE-boek. Foto PR
Leerlingen tonen hun nieuwe Buiten DOE-boek. Foto PR

Buiten DOE-boek voor groep-6 leerlingen

Actueel 548 keer gelezen

Zoetermeer - Leren, spelen en ontdekken in en van de wereld om je heen. Dat is de insteek van het lespakket Natuur, Milieu en Burgerschap in Zoetermeer. Door actief buiten bezig te zijn, werken kinderen op een speelse manier aan hun onderzoek-, reken- en taalvaardigheden. Wethouder Marijke van der Meer van Onderwijs reikte woensdagochtend de eerste Buiten DOEboeken uit voor ontdekkers uit Zoetermeer aan de groep-6 leerlingen van basisschool De Vijverburgh.

Alle 1768 leerlingen uit de groepen 6 in Zoetermeer ontvangen het DOEboek dit jaar voor het eerst. Vijftien groepen 6 gaan direct met het lespakket aan de slag tijdens de Themaweek Natuur, Milieu en Burgerschap van 16 tot en met 20 september.
Het boek zit boordevol weetjes, tips, interviews, puzzels en “challenges” om af te vinken. Helemaal gericht op de belevingswereld van kinderen en de omgeving in en om Zoetermeer. De zesdejaars worden hiermee uitgedaagd om hun beeldscherm links te laten liggen en ouderwets naar buiten te gaan. Er komen lokale thema’s aan bod zoals de ontstaansgeschiedenis van de stad, lokale planten en dieren, natuurgebieden, gezonde en lokale voeding, afval en grondstoffen en de omgang met regen- en kraanwater.

Kaart
Bij het DOEboek zit ook een uitneembare kaart van de stad met plekken om te bezoeken en ontdekken. Naast alle parken en buitengebieden, de speel- en stadsboerderijen en wijk- en buurtuinen, staan bijvoorbeeld de watertappunten en natuurspeeltuinen op de kaart.
Parralel aan dat de leerlingen het DOEboek mee naar huis krijgen, ontvangen de leerkrachten een lesmap met inspiratie, om het DOEboek in de les een plek te geven. In deze lessen worden basisvakken als taal en rekenen bewust gecombineerd met natuureducatie. Hoe bereken je bijvoorbeeld hoe hoog de boom op het schoolplein is?
Wethouder Van der Meer hoopt dat het lespakket voor de scholen aanleiding mag zijn om de leerlingen meer in beweging te krijgen en actief met hun (natuurlijke) omgeving aan de slag te gaan. ‘Buitenspelen is niet alleen leuk, maar ook ontzettend leerzaam. Met buiten actief bezig zijn, oefen je fysieke en mentale
vaardigheden die je niet oefent als je de hele dag achter een scherm zit. Leerlingen kunnen zich laten verrassen door alles wat ze vlak bij huis kunnen ontdekken en doen.’
Dit lesprogramma is een initiatief van gemeente Zoetermeer, gefinancierd vanuit het Nationaal Programma Onderwijs (NPO).

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Tijdens deze spreekuren krijgen ouderen onder andere de mogelijkheid om persoonlijk vragen te stellen. Foto: ByNaat.
Inloopspreekuur Ouderenbus 27 apr, 17:40
Er werd gelachen, maar ook stilgestaan bij emotionele momenten. Foto: Leon Koppenol.
Theatervoorstelling ‘Thuis’ over opvoeden in twee culturen 27 apr, 15:40 1
Afbeelding
Zoetermeer viert 81 jaar vrijheid met muziek, activiteiten en ontmoetingen 26 apr, 16:18
Hazelland 10
Good food fietstocht naar zelfoogsttuinderij Hazelland 10 26 apr, 12:59
Afbeelding
Voor de mooiste verlichting ga je naar Lampidee Zoetermeer 26 apr, 10:25 1
Zoals je ziet heeft de paardenbloem aan een heel klein randje aarde genoeg. Foto: Joke de Ridder.
Natuur onder de loep: gele bloeiers 26 apr, 08:59
U bent van harte welkom bij Alomari-Hairstyle.
Alomari Hairstyling maakt frisse nieuwe start 25 apr, 14:32
Tess Lassche op haar plek in de raadzaal. Foto: Gerard van Warmerdam.
Jongste raadslid Tess geeft graag haar mening 25 apr, 13:05 1