Leerlingen tonen hun nieuwe Buiten DOE-boek. Foto PR
Leerlingen tonen hun nieuwe Buiten DOE-boek. Foto PR

Buiten DOE-boek voor groep-6 leerlingen

Actueel 548 keer gelezen

Zoetermeer - Leren, spelen en ontdekken in en van de wereld om je heen. Dat is de insteek van het lespakket Natuur, Milieu en Burgerschap in Zoetermeer. Door actief buiten bezig te zijn, werken kinderen op een speelse manier aan hun onderzoek-, reken- en taalvaardigheden. Wethouder Marijke van der Meer van Onderwijs reikte woensdagochtend de eerste Buiten DOEboeken uit voor ontdekkers uit Zoetermeer aan de groep-6 leerlingen van basisschool De Vijverburgh.

Alle 1768 leerlingen uit de groepen 6 in Zoetermeer ontvangen het DOEboek dit jaar voor het eerst. Vijftien groepen 6 gaan direct met het lespakket aan de slag tijdens de Themaweek Natuur, Milieu en Burgerschap van 16 tot en met 20 september.
Het boek zit boordevol weetjes, tips, interviews, puzzels en “challenges” om af te vinken. Helemaal gericht op de belevingswereld van kinderen en de omgeving in en om Zoetermeer. De zesdejaars worden hiermee uitgedaagd om hun beeldscherm links te laten liggen en ouderwets naar buiten te gaan. Er komen lokale thema’s aan bod zoals de ontstaansgeschiedenis van de stad, lokale planten en dieren, natuurgebieden, gezonde en lokale voeding, afval en grondstoffen en de omgang met regen- en kraanwater.

Kaart
Bij het DOEboek zit ook een uitneembare kaart van de stad met plekken om te bezoeken en ontdekken. Naast alle parken en buitengebieden, de speel- en stadsboerderijen en wijk- en buurtuinen, staan bijvoorbeeld de watertappunten en natuurspeeltuinen op de kaart.
Parralel aan dat de leerlingen het DOEboek mee naar huis krijgen, ontvangen de leerkrachten een lesmap met inspiratie, om het DOEboek in de les een plek te geven. In deze lessen worden basisvakken als taal en rekenen bewust gecombineerd met natuureducatie. Hoe bereken je bijvoorbeeld hoe hoog de boom op het schoolplein is?
Wethouder Van der Meer hoopt dat het lespakket voor de scholen aanleiding mag zijn om de leerlingen meer in beweging te krijgen en actief met hun (natuurlijke) omgeving aan de slag te gaan. ‘Buitenspelen is niet alleen leuk, maar ook ontzettend leerzaam. Met buiten actief bezig zijn, oefen je fysieke en mentale
vaardigheden die je niet oefent als je de hele dag achter een scherm zit. Leerlingen kunnen zich laten verrassen door alles wat ze vlak bij huis kunnen ontdekken en doen.’
Dit lesprogramma is een initiatief van gemeente Zoetermeer, gefinancierd vanuit het Nationaal Programma Onderwijs (NPO).

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Mike (links) en Remko hebben het initiatief voor Invictiusloop genomen.
Invictusloop, een sportief evenement voor veteranen 25 jul, 13:38
Afbeelding
Column: Een focus op kerken in Zoetermeer 25 jul, 09:49
De geslaagden bij jiu jitsu
Geslaagde examens bij Budoschool Kai Sei 24 jul, 16:39
Scouts gaan op kamp.
Jubileumkamp Scouting JMC 24 jul, 15:36
Eric en zijn zoons Rick (links) en Chris.
Fietsen voor Parkinson op en rondom de Cauberg 24 jul, 13:32
Tuincentrum De Driesprong aan de Berkelseweg 5 in Zoetermeer.
Grote Summer Sale bij Tuincentrum De Driesprong: hoge kortingen op tuin, barbecue en woondecoratie 24 jul, 12:34
Afbeelding
Op vakantie? Ga goed voorbereid! 24 jul, 11:15
Zoetermeerders kunnen aanschuiven in de keet van kunstenaar Marja Milo (r) om een gezegde of aanmoediging op te schrijven, net als vele andere bezoekers. Marja Milo: "Alles mag vol" Foto: Marit Nikerk.
Marja Milo verzamelt levenswijsheden in haar schaftkeet 24 jul, 10:34