Vincent de Goede, speelster Bibelore en NK organisator Remco Broere op de course in het Van Tuyllpark
Vincent de Goede, speelster Bibelore en NK organisator Remco Broere op de course in het Van Tuyllpark

NK Discgolf in september zet Zoetermeer op de kaart

Actueel 1.303 keer gelezen

Zoetermeer – Inwoners die regelmatig door het Van Tuyllpark fietsen zien geconcentreerde spelers gekleurde schijven richting een soort baskets op een paal gooien. Dit weekend streken 60 deelnemers neer op de voormalige velden van DSO en rond de ijsbaan en het scoutinggebouw. De Weekend League voor amateurs is de opmaat naar het Nederlands Kampioenschap (NK) dat op 28 en 29 september in Zoetermeer wordt gehouden. In gesprek met een organisator van het NK en leden van de vereniging DSA Disc Golf blijkt er een interessante wereld achter de schijven schuil te gaan.

Door André van der Wiel

Vincent de Goede van DSA is blij. “Ik hoor gelukkig dat je het hebt over discs en niet over schijven of frisbees.” Organisator van het NK, Remco Broere, is blij dat Zoetermeer de locatie is voor het NK. “Er ligt hier een volwaardige course met nu 23 holes. In 2015 zijn we in overleg met de gemeente gestart met 9 holes op het verlaten terrein van DSO. Een win-win situatie want door discgolf in een openbaar park neemt de leefbaarheid toe en verdwijnt het gevoel van onveiligheid omdat er altijd wel activiteit is van spelers.” Inmiddels beoefenen bijna 200 spelers deze sport bij DSA.
“In Nederland staat discgolf nog in de kinderschoenen maar in de Verenigde Staten kan je er als top speler je brood mee verdienen. En ook de Scandinavische landen lopen ver voor op ons.” Vincent heeft z’n cijfers paraat. “In Finland heb je bij iedere afslag van de hoofdweg een course op 10.000 inwoners, in Nederland op 1,6 miljoen inwoners.” Wat opvalt deze zaterdag is dat de sfeer familiair en gemoedelijk is. Tijdens deze Weekend League krijgt iedere speler drie discs, een handdoek en een sticker op de jas. Zo blijft het speelveld gelijk.
Deze sport blijkt dat het best al lang gespeeld wordt. Vincent en Remco schetsen de ontwikkeling. “Eind jaren 60 werd het al gespeeld tegen een boom met een prullenbak. Begin jaren 80 ontwikkelde het professioneler. In Nederland hebben we 800 spelers in 13 verenigingen. En het groeit nog steeds. De leeftijd ligt tussen de 16 en 40 jaar en we spelen in diverse divisies.” Op de suggestie dat het weleens gevaarlijk kan zijn als een disc met 130 kilometer per uur een fietser of wandelaar raakt zijn de mannen resoluut. “Kijk hier op het bord met de spelregels; regel een is dat je alleen mag gooien als je zicht hebt op de baan. Daarom blijft het altijd veilig.”
Hun grootste wens is dat er een permanente course komt en dat het aantal spelers omhoog gaat. “Internationaal zijn we nu nog een lachertje,” zegt Vincent, “maar we maken stappen maar we hebben nog een lange weg te gaan.” Discgolf is laagdrempelig. “Lidmaatschap start bij € 15,- en goede discs heb je al tussen de € 14,- en € 30,-. En wordt het professioneler dan kan je mooie rolkoffers aanschaffen voor discs, drinken en handdoeken. Wel mogen er wat meer vrouwen gaan meedoen.” Speelster Bibelore beaamt dat. “Ik ben drie jaar geleden begonnen via m’n man. Ik heb de smaak nu te pakken en beschik al over 30 discs. Via een Whatsappgroep bent ik bij de club gekomen.”

In het weekend van 28 en 29 september komen de deelnemers aan het NK naar het Van Tuyllpark. Info via zoetermeer@DSADiscGolf.com

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

De route begint bij kastje nummer 1 naast het Stadhuis, beschilderd door Björn Wijman.
Interactieve route ‘Kleurrijk Zoetermeer’ 22 mei, 15:47
Tijdens het Kunsthelden Festival ontdek je de kunstenaar in jezelf.
Kunsthelden Festival laat kinderen uitproberen 22 mei, 14:44
Hextet band.
Album release van nieuwe jazzband met lokale bigband op 29 mei 22 mei, 11:45
Bezoekers zijn van 10.00 tot 18.00 uur welkom om kennis te maken met de club, de sfeer te proeven en de locatie aan de Zoetermeerse Plas te ontdekken.
Sfeer proeven bij Welkom Dag Watersportvereniging 22 mei, 10:46
Afbeelding
Vacaturegids: Ontdek de beste banen in jouw regio! 22 mei, 10:28
Met de Stadspas079 profiteren inwoners en bezoekers van acties en korting op uitjes en activiteiten voor jong en oud.
Nieuwe stadspas gaat ‘Stadspas079’ heten 22 mei, 09:23 1
Freddie Krullaars van Ecoware. Foto: Gerard van Warmerdam.
Stichting EcoWare in top 50 Appeltje van Oranje 22 mei, 08:42
De Natuurtuin ligt er nu in volle lenteglorie bij.
Rondwandeling natuurtuin 21 mei, 17:54