
Open Monumentendag in Benthuizen
Actueel 1.193 keer gelezenBenthuizen - Het thema van Open Monumentendag zaterdag 9 september (OMD) is “Oude Ambachten en Gereedschappen”. Met dat thema is in onze oudheidkamer ‘De Negen Turven’ een nieuwe expositie ingericht over: “Oude Ambachts-Gereedschappen”.
Op het molenplein worden van 10.00 tot 17.00 uur enkele oude ambachten gedemonstreerd, o.a. Riet dekken, Potten bakken, een “ Zeis haren” en Wol spinnen,
Er is een Bric en Brac kraam waar we overtollige items uit onze collectie voor een speciaal prijsje te koop aanbieden. Wie weet zit er een leuk historisch object voor u bij.
Tijdens Open Monumentendag houdt de oudheidkamer ‘De negen Turven’ ook nog een speciale attractie. Dit is ‘Koekslaan’, twee mannen of vrouwen nemen het tegen elkaar op, wie het eerste zijn koek doormidden slaat is winnaar en mag de koek meenemen en de verliezer betaalt de koek.
Alle reden om langs te komen om de battles te zien of om zelf mee te doen. De oudheidkamer ‘De negen turven’ is gevestigd aan de Dorpsstraat 139 in Benthuizen.













