Noodbrug Mandelabrug
Noodbrug Mandelabrug Gerard van Warmerdam

Kosten Mandelabrug vallen lager uit dan verwacht

Actueel 750 keer gelezen

Zoetermeer - De kosten van alle maatregelen en werkzaamheden aan de Mandelabrug bedragen tussen de 4 en 6 miljoen euro. Dat is flink minder dan verwacht. Eerder waren de kosten op 8 miljoen euro beraamd.

Door Hélène Ouwerkerk

In het begrote bedrag zit niet alleen het herstel van de brug maar ook het vervangend vervoer en personele capaciteit. Het herstel van de brug heeft 4,9 miljoen euro gekost, het vervangend vervoer 700.000 euro en de huur van het tijdelijk brugdeel komt neer op 400.000 euro. Wel komen er nog kosten bij voor het aanbrengen van de coating op de houten stellage op de brug. Een woordvoerder van verantwoordelijk wethouder Van der Meer laat weten dat daarvoor eerst het weer nog beter moet worden. “Voor het aanbrengen van de coating moet het overdag warmer zijn dan 10 graden, en ’s nachts mag de temperatuur niet lager zijn dan 5 graden. Omdat de coating in twee lagen wordt aangebracht, moet het een aantal dagen (ca. 4 dagen) zowel overdag als ’s nachts de juiste temperatuur zijn. Hierbij is het vochtgehalte ook belangrijk; het moet namelijk ook gedurende een langere periode droog zijn, zodat het hout waar de coating op wordt aangebracht droog genoeg is om het goed te laten hechten.” Tot nu toe is het weer nog niet goed genoeg geweest om de coating aan te brengen.

Ook is nog niet duidelijk hoe het gesteld is met het brugdeel boven de RandstadRail. “Er zijn ingenieursbureaus ingehuurd voor het uitwerken en toetsen van de maatregelen aan de brug. Maar ook voor aanvullend onderzoek naar de scheurvorming en het ontwikkelen van het model om te beoordelen in hoeverre maatregelen voor het deel van de brug boven de RandstadRail noodzakelijk zijn”, aldus Van der Meer in haar memo aan de gemeenteraad. Op basis van dit onderzoek wordt nog bepaald of dit deel ook nog moet worden vervangen.

De tijdelijke brug is door de gemeente voor 5 jaar gehuurd.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Telefoon even wegleggen. Foto: Pepedits.
Drie uurtjes zonder telefoon bij stichting Eigen Wij Actueel 27 minuten geleden
Aleid Wolfsen in gesprek met partijen. Foto: Gemeente Zoetermeer.
Coalitie tussen GL/PvdA, VVD, D66 en CDA is kansrijk Actueel 1 uur geleden 5
DSO voorzitter Nawijn overhandigt het speldje aan Dhr. De Wit.
Uniek jubileum bij sv DSO Actueel 2 uur geleden
Mariëlle Trouwborst. Foto: @oakpics / @shift_media_co.
Mariëlle Trouwborst wint de slotetappe en de eerste editie van de Garden Route Giro Actueel 3 uur geleden
Bevrijdingsfestival is een evenement dat is gekoppeld aan een nationale feestdag. Foto: Gerard van Warmerdam
Subsidie eerlijker verdelen onder evenementen Actueel 4 uur geleden
Die lustige Witwe.
Cantiamo neemt afscheid in vol Stadstheater Actueel 4 uur geleden

Uit de krant

Coach Wesley is trots op het team en kijkt uit naar de komende toernooien.
Dojo Hokori Meiyo op Day of the Youth and the Beginners 20 apr, 15:30
De ExpoBieb is een initiatief van verschillende Zoetermeerse instellingen.
ExpoBieb Zoetermeer geopend 20 apr, 14:31
Foto: Spa-Media.
Gaslekkage door graafwerkzaamheden Van Leeuwenhoeklaan Zoetermeer 20 apr, 12:27
De samenwerking is gericht op het wegnemen van drempels voor kinderen die extra ondersteuning nodig hebben.
Unlimited Sports Events en mboRijnland Sport en Bewegen slaan handen ineen 20 apr, 09:29
De initiatiefnemers van het Mamacafé met Anoeska helemaal links.
Ervaringen uitwisselen bij het Mamacafé 19 apr, 16:12
Fietstocht voor het goede doel.
Fiets mee voor het goede doel 19 apr, 14:11
Bert van Leeuwen speelt in de grote zaal van het Stadstheater. Foto: André van der Wiel
Bert van Leeuwen speelt thuiswedstrijd in Stadstheater 19 apr, 12:44
Foto: Cetti’s zanger die in de boom vloog. Fotograaf: W.L.
Natuur onder de loep: Cetti’s zanger 19 apr, 08:42