Noodbrug Mandelabrug
Noodbrug Mandelabrug Gerard van Warmerdam

Kosten Mandelabrug vallen lager uit dan verwacht

Actueel 750 keer gelezen

Zoetermeer - De kosten van alle maatregelen en werkzaamheden aan de Mandelabrug bedragen tussen de 4 en 6 miljoen euro. Dat is flink minder dan verwacht. Eerder waren de kosten op 8 miljoen euro beraamd.

Door Hélène Ouwerkerk

In het begrote bedrag zit niet alleen het herstel van de brug maar ook het vervangend vervoer en personele capaciteit. Het herstel van de brug heeft 4,9 miljoen euro gekost, het vervangend vervoer 700.000 euro en de huur van het tijdelijk brugdeel komt neer op 400.000 euro. Wel komen er nog kosten bij voor het aanbrengen van de coating op de houten stellage op de brug. Een woordvoerder van verantwoordelijk wethouder Van der Meer laat weten dat daarvoor eerst het weer nog beter moet worden. “Voor het aanbrengen van de coating moet het overdag warmer zijn dan 10 graden, en ’s nachts mag de temperatuur niet lager zijn dan 5 graden. Omdat de coating in twee lagen wordt aangebracht, moet het een aantal dagen (ca. 4 dagen) zowel overdag als ’s nachts de juiste temperatuur zijn. Hierbij is het vochtgehalte ook belangrijk; het moet namelijk ook gedurende een langere periode droog zijn, zodat het hout waar de coating op wordt aangebracht droog genoeg is om het goed te laten hechten.” Tot nu toe is het weer nog niet goed genoeg geweest om de coating aan te brengen.

Ook is nog niet duidelijk hoe het gesteld is met het brugdeel boven de RandstadRail. “Er zijn ingenieursbureaus ingehuurd voor het uitwerken en toetsen van de maatregelen aan de brug. Maar ook voor aanvullend onderzoek naar de scheurvorming en het ontwikkelen van het model om te beoordelen in hoeverre maatregelen voor het deel van de brug boven de RandstadRail noodzakelijk zijn”, aldus Van der Meer in haar memo aan de gemeenteraad. Op basis van dit onderzoek wordt nog bepaald of dit deel ook nog moet worden vervangen.

De tijdelijke brug is door de gemeente voor 5 jaar gehuurd.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Mike (links) en Remko hebben het initiatief voor Invictiusloop genomen.
Invictusloop, een sportief evenement voor veteranen 25 jul, 13:38
Afbeelding
Column: Een focus op kerken in Zoetermeer 25 jul, 09:49
De geslaagden bij jiu jitsu
Geslaagde examens bij Budoschool Kai Sei 24 jul, 16:39
Scouts gaan op kamp.
Jubileumkamp Scouting JMC 24 jul, 15:36
Eric en zijn zoons Rick (links) en Chris.
Fietsen voor Parkinson op en rondom de Cauberg 24 jul, 13:32
Tuincentrum De Driesprong aan de Berkelseweg 5 in Zoetermeer.
Grote Summer Sale bij Tuincentrum De Driesprong: hoge kortingen op tuin, barbecue en woondecoratie 24 jul, 12:34
Afbeelding
Op vakantie? Ga goed voorbereid! 24 jul, 11:15
Zoetermeerders kunnen aanschuiven in de keet van kunstenaar Marja Milo (r) om een gezegde of aanmoediging op te schrijven, net als vele andere bezoekers. Marja Milo: "Alles mag vol" Foto: Marit Nikerk.
Marja Milo verzamelt levenswijsheden in haar schaftkeet 24 jul, 10:34