Bloed doneren kan niet in Zoetermeer.
Bloed doneren kan niet in Zoetermeer.

Bloedbank sluit deuren vanwege personeelstekort

Actueel 1.231 keer gelezen

Zoetermeer- Sanquin sluit voorlopig de Bloedbank in Zoetermeer. De combinatie van beperkte beschikbaarheid en ziekte in het nieuwe griepseizoen veroorzaakt knelpunten in het rooster die niet op korte termijn zijn op te lossen.

Personeel van bloedbank Zoetermeer ondersteunt zo lang andere bloedbanken in de regio, donors worden gevraagd elders bloed te geven. “Met een medewerker op de vloer minder, is de werkdruk direct hoger”, legt lokatiemanager Yvonne van Zeijl uit. “Je wil toch alle donors warm welkom heten en even persoonlijk aandacht kunnen schenken. Even vragen of het gaat is een belangrijk onderdeel van het proces, en iets te eten of drinken aanbieden hoort bij de gastvrijheid die we donors willen bieden.” n Zoetermeer viel helaas al wat vaker een collega uit. Inmiddels is het verkoudheids- en snotterseizoen begonnen. Niet zonder gevolgen, volgens Van Zeijl: “Nu vallen er gaten in ons rooster die we niet kunnen invullen. Dat maakt dat de bloedafname zelf in de knel komt, en dat moeten we voorkomen. Daarom hebben we de knoop doorgehakt: Bloedbank Zoetermeer gaat voorlopig dicht. De collega’s daar kunnen meteen aan de slag in de directe omgeving, zo krijgen we meer ruimte in de roosters van de bloedbanken in Den Haag, Gouda, Delft en Leiden.” De bloedinzameling is landelijk georganiseerd. Het tijdelijk sluiten van één bloedbank heeft daarom geen gevolgen voor de zorg voor de patiënt. Nieuwe collega’s welkom Sanquin Bloedbank kan geen verwachting uitspreken wanneer de Bloedbank Zoetermeer weer donors kan verwelkomen. Het uitvallen van collega’s legt de vinger op een zere plek. Net als in de horeca en de zorg is het ook voor de Bloedbank moeilijk om aan nieuwe personeel te komen. Nieuwe collega’s zijn meer dan welkom, om bloed te prikken of om donors medisch te keuren. Donors gevraagd uit te wijken Alle donors met een afspraak krijgen persoonlijk bericht. De collega’s in Delft, Leiden en Gouda hebben extra ruimte gemaakt in de agenda. Bloeddonors in Zoetermeer zonder afspraak kunnen bellen met het donorcontactcentrum (088 730 8686) om (tijdelijk) hun oproep te ontvangen van een van die locaties. Plasmadonors kunnen zelf een andere locatie kiezen voor hun volgende afspraak, bijvoorbeeld dichter bij hun werkplek.         

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het inmiddels gesloopte wijkgebouw
Veerkrachtig erfgoed op monumentendag Actueel 28 minuten geleden
Afbeelding
Kunstwacht Delft ontvangt eerste SROI-certificaat van De Binnenbaan Actueel 1 uur geleden
Wouter Boswinkel, voorzitter Ondernemersvereniging Meerzicht
Winkelcentrum Meerzicht maakt zich op voor grote verbouwing Actueel 3 uur geleden
Adviseur en projectleider crisisbeheersing Gert-Jan Ludden zal spreken tijdens de bijeenkomst.
Miljoenennotaborrel zet ondernemers aan het denken: ‘Hoe ondernemend regeren Nederland van het slot kan halen’ Actueel 3 uur geleden
Voormalige gevangenis waar nu asielzoekers verblijven heeft voldoende capaciteit.
Achterstand bij huisvesting statushouder Actueel 4 uur geleden 16
De presentatoren Hans Ouwerkerk, René van Geffen en Sicco Louw. Foto: Gerard van Warmerdam
Zaterdag Live! boordevol gasten Actueel 17 uur geleden

Uit de krant

Fietsers overdag niet welkom in winkelgebieden. Foto: Gerard van Warmerdam
“Ontheffing zorgt voor discussie” 22 uur geleden 9
Oud-waarnemend burgemeester Lokker.
Jan Pieter Lokker op 77-jarige leeftijd overleden gisteren
Hunted in Zoetermeer. Foto: Gerard van Warmerdam
‘Hunted’ in Zoetermeer 8 sep, 12:32
Scouts zamelen geld in voor een nieuwe kampvuurplaats
Stem Scouting JMC bij Rabo ClubSupport 8 sep, 09:43
Het koor Invasion
Invasion presenteert Night of the Proms 8 sep, 09:32
De peren worden een week later geplukt.
Peren plukken 8 sep, 09:30
Molen de Hoop
Bezoek de molen tijdens Open Monumentendag 8 sep, 09:17
Sedumdak na wekenlange droogte
Natuur onder de loep 7 sep, 14:29