Scheuren worden gemonitord. Foto: Fred Roland
Scheuren worden gemonitord. Foto: Fred Roland Fred Roland

Advies: reis via station Lansingerland

Actueel 1.219 keer gelezen

Vervolg voorpagina

Zoetermeer - Nu de Mandelabrug onveilig blijkt en er geen treinen en RandstadRail stopt, moeten reizigers een andere route kiezen.

Door Hélène Ouwerkerk

Station Centrum is een belangrijk OV knooppunt. “Ik raad mensen die met de auto komen om naar station Langerland te reizen. Daar is een groot parkeerterrein. Mensen die met de fiets komen kunnen doorfietsen naar Zoetermeer Oost waar een extra fietsenstalling is geplaatst. Voor voetgangers zijn er pendelbusjes die de mensen naar de andere kant van de brug of naar Zoetermeer Oost brengen”, zegt wethouder Marijke van der Meer. “Ook rijden er rolstoelbusjes voor mensen die met de rolstoel aankomen.”
Informatie over de afsluiting van de brug communiceert de gemeente via social media en haar website. Er worden geen brieven naar inwoners verstuurd. 
Toen de wethouder vorige week te horen kreeg dat de brug per direct moest worden afgesloten, moest er snel worden geschakeld. “We zijn heel blij met de hulp van Rijkswaterstaat en Prorail. Rijkswaterstaat heeft binnen twee dagen in het weekend een voorlopig advies gegeven. Dat er wel onder de brug kan worden doorgereden, heeft te maken met het feit dat de situatie volgens Rijkswaterstaat beheersbaar en stabiel is”, aldus Van der Meer. De wethouder verwacht een dezer dagen het definitieve advies van Rijkswaterstaat. Dan wordt duidelijk of alleen de kap eraf moet worden gehaald en de vloerdelen kunnen blijven. In dat geval kan het station weer open en kunnen mensen ook weer over de brug van de ene naar de andere kant. Als dit niet veilig is dan moet de hele brug worden afgebroken. Neemt niet weg dat het alle hens aan dek is want de werkzaamheden aan de brug moeten voor 1 januari worden afgerond.  ”In januari en februari is de kans op langdurige koude groter en dat kan de scheurvorming verergeren”, aldus Van der Meer.

Rapport
“In de essentiële dragende tandopleggingen zijn scheuren geconstateerd. Veel scheuren zijn wijder dan in de regelgeving is toegestaan. Opgemerkt wordt dat het bezwijken van een tandconstructie direct leidt tot het instorten van de desbetreffende overspanning”, aldus adviesbureau Wagemaker. Ook zijn de scheuren millimeters groter geworden sinds een jaar geleden.

De materialen die nu worden weggehaald van de brug worden hergebruikt en de gemeente is ook van plan om de kap te behouden zodat het wellicht elders kan worden gebruikt. Hoewel de Mandelabrug ooit werd uitgeroepen tot de lelijkste plek van Nederland, is de brug voor veel Zoetermeerders juist een icoon.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Het inmiddels gesloopte wijkgebouw
Veerkrachtig erfgoed op monumentendag Actueel 27 minuten geleden
Afbeelding
Kunstwacht Delft ontvangt eerste SROI-certificaat van De Binnenbaan Actueel 1 uur geleden
Wouter Boswinkel, voorzitter Ondernemersvereniging Meerzicht
Winkelcentrum Meerzicht maakt zich op voor grote verbouwing Actueel 3 uur geleden
Adviseur en projectleider crisisbeheersing Gert-Jan Ludden zal spreken tijdens de bijeenkomst.
Miljoenennotaborrel zet ondernemers aan het denken: ‘Hoe ondernemend regeren Nederland van het slot kan halen’ Actueel 3 uur geleden
Voormalige gevangenis waar nu asielzoekers verblijven heeft voldoende capaciteit.
Achterstand bij huisvesting statushouder Actueel 4 uur geleden 16
De presentatoren Hans Ouwerkerk, René van Geffen en Sicco Louw. Foto: Gerard van Warmerdam
Zaterdag Live! boordevol gasten Actueel 17 uur geleden

Uit de krant

Fietsers overdag niet welkom in winkelgebieden. Foto: Gerard van Warmerdam
“Ontheffing zorgt voor discussie” 22 uur geleden 9
Oud-waarnemend burgemeester Lokker.
Jan Pieter Lokker op 77-jarige leeftijd overleden gisteren
Hunted in Zoetermeer. Foto: Gerard van Warmerdam
‘Hunted’ in Zoetermeer 8 sep, 12:32
Scouts zamelen geld in voor een nieuwe kampvuurplaats
Stem Scouting JMC bij Rabo ClubSupport 8 sep, 09:43
Het koor Invasion
Invasion presenteert Night of the Proms 8 sep, 09:32
De peren worden een week later geplukt.
Peren plukken 8 sep, 09:30
Molen de Hoop
Bezoek de molen tijdens Open Monumentendag 8 sep, 09:17
Sedumdak na wekenlange droogte
Natuur onder de loep 7 sep, 14:29