Het bed staat in de woonkamer, want Rebecca kan niet lang rechtop zitten. Foto Kees van Rongen
Het bed staat in de woonkamer, want Rebecca kan niet lang rechtop zitten. Foto Kees van Rongen

Operatie helpt Rebecca weer rechtop

Actueel 2.480 keer gelezen

ZOETERMEER - Rebecca van Bladel (52) werkte drie jaar geleden nog met veel plezier in de zorg. Na veel medische tegenslagen werd zij volledig afgekeurd. Rebecca gaat snel achteruit. De ziekte EDS (Ehlers-Danlos) is levensbedreigend, alleen een operatie kan de achteruitgang stoppen en de klachten verminderen.

Door Kees van Rongen

“Steeds meer hulpmiddelen heb ik nodig. Bracen voor beide benen, orthopedische schoenen, nekkraag voor overdag en een voor de nacht, zilversplints voor de vingers, polsen en duimen, rolstoel, ligsysteem voor in bed en een speciale stoel voor de woonkamer. Ik vind dat moeilijk te accepteren, maar het moet om de kwaliteit van leven te verbeteren,” vertelt Rebecca in haar woning in Seghwaert. Direct na het gesprek met het Streekblad moet zij gaan rusten in het bed, dat in de woonkamer is neergezet. “Wij hebben vier prachtige kinderen en die willen hun moeder terug,” zegt haar man.
De aandoening, die Rebecca heeft van het EDS syndroom, een verzamelnaam voor erfelijke bindweefselafwijkingen, wordt niet als zodanig erkend. Een operatie wordt daarom in Nederland niet vergoed. Volgens de zorgverzekering is er onvoldoende bewijs, dat een operatie helpt.
Toen de klachten intenser werden, ging Rebecca vorig jaar voor onderzoek naar Barcelona. Daaruit kwam de diagnose Cranio Cervical instabiliteit en Atlanto Axiale instabiliteit. De neurochirurg zei, dat Rebecca bij ergere achteruitgang zo snel mogelijk geopereerd moet worden, omdat zij anders volledig verlamd zou raken en uiteindelijk komt te overlijden.
De toestand is sinds het onderzoek verergerd en vanaf maart heeft zij ook een sonde en sondevoeding. Zij heeft nu besloten om voor een operatie te kiezen in Barcelona. De kosten voor de operatie en het verblijf in een zorghotel worden geraamd op 90.000 euro. “Dat kunnen wij onmogelijk betalen.” Op Facebook kreeg zij onmiddellijk veel bijval voor haar actie. Familieleden deden een emotionele oproep om een financiële bijdrage voor de operatie: “Zij is een liefdevolle moeder voor haar vier jonge kerels en trotse oma. Help Rebecca weer rechtop en doneer via: www.helprebeccaweerrechtop.nl ”. Rebecca heeft zich ook aangesloten bij doelshop.nl. Via DoelShop kun je gratis doneren door te winkelen bij aangesloten webshops zoals bol.com, coolblue, booking.com. Dit kost je niets extra. Het product blijft dezelfde prijs, een percentage van het bedrag gaat naar Rebecca als je de aankoop doet via: doelshop.nl/helprebeccaweerrechtop.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Carolien Spaans. Foto: Keke Keulenaar
Nabestaandencafé Zoetermeer met Carolien Spaans 9 mei, 13:01
Wooncollectief voor ouderen
Wooncollectief Madelief 9 mei, 10:27
Marieke van der Giessen-van Velzen, hoofdredacteur maandkrant ‘Kerk in Zoetermeer’.
Column Religie: lekker belangrijk – Elkaar verstaan 9 mei, 08:58
Er wordt gespeeld in speelsterkte 7 en 8 in de categorieën DD, HD of GD en spelers kunnen zich ook inschrijven voor categorie 9.
V.d. Meer 50+ tennis dagtoernooi op vrijdag 22 mei 8 mei, 15:02
Afbeelding
InZet viert feest op 11 mei 8 mei, 13:17
Bijzondere auto's te zien tijdens de Oldtimerdag. Foto: Gerard van Warmerdam
Zoetermeer viert Oldtimerdag met Franse flair 8 mei, 13:00
Samen hemelvaart vieren
Gezamenlijke hemelvaartsdienst 8 mei, 12:56 1
Afbeelding
Provincie zoekt naar plekken voor windenergie 8 mei, 10:29