Oorkondes voor nieuwe maatjes en jubilarissen. Foto: Jan van Es
Oorkondes voor nieuwe maatjes en jubilarissen. Foto: Jan van Es

Oorkondes en certificaten voor SchuldHulpMaatjes

Actueel 698 keer gelezen

Zoetermeer – Maar liefst 14 nieuwe Maatjes van SchuldHulpMaatje ontvingen hun certificaat uit handen van wethouder Bouke Velzen. Daarnaast ontvingen 11 jubilarissen (5 jaar of langer Maatje) een oorkonde, bloemen en een erespeld.

De wethouder onderstreepte het belang van het werk van SchuldHulpMaatje en de vrijwilligers. Een nieuwe lichting van 13 Maatjes is een flinke bijdrage aan het belangrijke werk. Ook dat in Zoetermeer veel Maatjes alweer 5 jaar of langer werken voor de organisatie zegt iets over de maatschappelijke betrokkenheid van hen.

Complimenten dan ook van de wethouder voor de jubilarissen en ieder Maatje. De wethouder benadrukte in zijn toespraak: “Financiële ellende kan echt iedereen overkomen. Het is nu alle hens aan dek om Zoetermeerders met financiële problemen te helpen aan een schuldzorgvrije toekomst. Het is geweldig om te zien dat zoveel vrijwilligers zich als maatje inzetten om hun stadsgenoten te helpen. Van het bieden van een luisterend oor tot hulp om de administratie te ordenen.”

De financiële zorgen bij veel inwoners van Zoetermeer zijn groot en het aantal aanmeldingen bij Schuldhulpmaatje stijgt. Door diverse oorzaken. Onder andere preventief (vooruitdenkend op een komende zorgelijke financiële situatie), door schulden, of de Toeslagaffaire, of omdat men het financieel even niet meer aankan. Dan kan SchuldHulpMaatje helpen. De organisatie SchuldHulpMaatje helpt mensen om hun financiën op de rit te krijgen. Alles wat SchuldHulpMaatje doet is erop gericht om mensen met (dreigende) schulden vroegtijdig te bereiken en hulp te bieden via internet en met getrainde vrijwilligers, die deskundig en op persoonlijke wijze kunnen helpen naar een schuldenvrij leven. Begeleiding in gedragsverandering en financiële zelfredzaamheid staan daarbij centraal. 

Training
In januari 2023 start weer een driedaagse basistraining voor nieuwe Maatjes. Zo’n training bestaat uit 3 zaterdagen (14 en 18 januari en 11 februari); de training wordt gegeven in Zoetermeer, aan het Bredewater 16. Eenmaal een gecertificeerd Maatje, dan word je begeleid door een coördinator en een team van specialisten. Je staat er nooit alleen voor. Heb jij zin in uitdagend vrijwilligerswerk, waarbij je je stadsgenoten kunt helpen en zelf ook nog wat leren? Meld je dan aan voor de training in januari 2023. Aanmelden kan door te bellen met 06-19357975 of een e-mail te sturen naar info@shmzoetermeer.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Sinds 2012 komt Chris Waes naar Zoetermeer om oude sieraden van particulieren te kopen. Foto: Jacqueline Louter-Hoos.
Chris van Waes koopt goud en zilver in Rokkeveen 13 jun, 12:41
Oud-Stadstheaterdirecteur Hilko Folkeringa en Anne-Lise Olsthoorn, voormalig politiek adviseur van premier Rob Jetten. Foto's: D66 Zoetermeer.
D66 onthult laatste puzzelstuk van nieuw college 13 jun, 12:12 2
Afbeelding
FIOD start onderzoek naar handel in illegale sigaretten in Zoetermeer 13 jun, 11:54
Diverse deelnemers zijn geslaagd voor de training.
Certificaten leiderschap uitgereikt 13 jun, 10:51 1
Adri Kortekaas, Pastor H. Nicolaasparochie Zoetermeer
Column - Religie: lekker belangrijk 13 jun, 08:31
Het boerderijfestival vindt plaats op zaterdag 20 juni van 11:00 tot en met 16:00 uur aan de Meerpolder 27.
‘Boerderijfestival’ draait om educatie en plezier: “willen mensen met inspiratie naar huis laten gaan” 12 jun, 14:56 1
Robin Blok.
Zo haalt u geld uit de overwaarde van uw huis 12 jun, 13:43
Tussen 14.00 en 16.00 uur kun je op het plein van de wijktuin komen om een hanger te maken.
Maak een Vaderdag cadeautje bij Wijktuin Rokkeveen 12 jun, 12:30