Politie gaat niet verhuizen.
Politie gaat niet verhuizen.

Politie gaat toch niet verhuizen

Actueel 831 keer gelezen

Zoetermeer - Het politiebureau blijft aan het Wegstapelplein in het Stadshart. Dit is de uitslag van een haalbaarheidsonderzoek van de gemeente en de politie. De politie concludeert op basis van het onderzoek dat ze op de huidige locatie willen blijven.

Eind 2018 werd besloten om in Zoetermeer een nieuw districtsbureau te realiseren en werd afgesproken om de politie die al 40 jaar aan het Wegstapelplein is gevestigd te herhuisvesten. De locatie was verouderd en niet meer geschikt bij de wensen en eisen van de politie. Aanvankelijk stelde de gemeente voor nieuwbouw aan de Denemarkenlaan te realiseren. Een haalbaarheidsonderzoek weest uit dat de locatie toch niet geschikt was. “Ontwikkelingen ten aanzien van de binnenstad en voortschrijdend inzicht leidde tot de conclusie dat wij onze aanrijdtijden niet konden garanderen, er verkeersonveilige situaties konden ontstaan bij uitrukken en dat het kavel niet toereikend was voor onze parkeerbehoefte”, laat de politie weten. Dit heeft ertoe geleid dat de politie eind 2020 alsnog heeft afgezien van het kavel aan de Denemarkenlaan. 

Toch bleef er de wens voor een nieuw onderkomen voor het politiebureau. Politie en gemeente gingen gezamenlijk op zoek naar een andere passende locatie in de stad. Hierbij werd de locatie tussen Poppodium Boerderij en Gymworld het meest geschikt geacht. De politie heeft deze locatie in een businesscase onderzocht maar concludeert dat deze locatie ten aanzien van bereikbaarheid, parkeren en financiën toch niet geschikt is.
“Na vergelijkend onderzoek tussen onze huidige locatie aan het Burgemeester Wegstapelplein en de locatie aan de Amerikaweg gaat onze voorkeur uit naar het gehuisvest blijven op onze huidige locatie. Dit heeft voornamelijk te maken met risico’s ten aanzien van bereikbaarheid en parkeren, financiële overwegingen inclusief stijgende bouwprijzen, duurzaamheidsoverwegingen op met name circulariteit en het feit dat de Politie in het huidige bureau haar taak goed kan uitvoeren”, aldus de politie. “Het huidige bureau zullen wij technisch opwaarderen en verduurzamen conform wet- en regelgeving.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

De route begint bij kastje nummer 1 naast het Stadhuis, beschilderd door Björn Wijman.
Interactieve route ‘Kleurrijk Zoetermeer’ 22 mei, 15:47
Tijdens het Kunsthelden Festival ontdek je de kunstenaar in jezelf.
Kunsthelden Festival laat kinderen uitproberen 22 mei, 14:44
Hextet band.
Album release van nieuwe jazzband met lokale bigband op 29 mei 22 mei, 11:45
Bezoekers zijn van 10.00 tot 18.00 uur welkom om kennis te maken met de club, de sfeer te proeven en de locatie aan de Zoetermeerse Plas te ontdekken.
Sfeer proeven bij Welkom Dag Watersportvereniging 22 mei, 10:46
Afbeelding
Vacaturegids: Ontdek de beste banen in jouw regio! 22 mei, 10:28
Met de Stadspas079 profiteren inwoners en bezoekers van acties en korting op uitjes en activiteiten voor jong en oud.
Nieuwe stadspas gaat ‘Stadspas079’ heten 22 mei, 09:23 1
Freddie Krullaars van Ecoware. Foto: Gerard van Warmerdam.
Stichting EcoWare in top 50 Appeltje van Oranje 22 mei, 08:42
De Natuurtuin ligt er nu in volle lenteglorie bij.
Rondwandeling natuurtuin 21 mei, 17:54