Afbeelding
John Schnobrich | Unsplash

Datalek persoonsgegevens bij de gemeente

Actueel 522 keer gelezen

Zoetermeer - Op vrijdag 30 juli heeft er bij de gemeente Zoetermeer een datalek plaatsgevonden. Op deze dag had er een uitkeringsspecificatie gestuurd moeten worden naar 169 klanten. 

Het printen en verzenden van de specificaties heeft de gemeente bij een externe drukkerij belegd. Daar is bij het printen van de specificaties een fout optreden. Door een verkeerde instelling van de printer is er dubbelzijdig geprint.
Hierdoor kreeg de helft van de klanten geen specificatie, de andere helft van de klanten kreeg op de achterkant van hun specificatie de gegevens van een andere klant zoals onder andere NAW gegevens, BSN en de specificatie en rekeningnummer.
De gemeente heeft de datalek gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De situatie is in kaart gebracht en er worden maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. Ook hebben de betreffende klanten een nieuwe juiste specificatie gekregen en is uitgelegd wat er is gebeurd. En uiteraard zijn excuses aangeboden.
“We vinden het pijnlijk en vervelend dat de persoonsgegevens van burgers op deze manier terecht zijn gekomen bij andere burgers”, aldus het college. “Bescherming van persoonsgegevens staat hoog op de agenda van het college en het college blijft zich hiervoor inzetten.”
De fractie van de VVD heeft over dit onderwerp schriftelijke vragen gesteld. “De Autoriteit Persoonsgegevens heeft concrete aanbevelingen gepubliceerd voor de ontwikkeling van zogenoemde Smart City toepassingen waarbij met slimme sensoren en meetapparatuur kunnen worden ingezet. VVD-fractievoorzitter Rob Duiven wil weten of het college van plan is om deze Smart City-toepassingen in te zetten. “De VVD is voorstander om innovatieve slimme oplossingen in te zetten om privacy te waarborgen. “

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Ewalda Buiting, Boeddhistische groep Zuid-Holland Ligmincha
Column - Religie Lekker Belangrijk: Vakantie kan je een open blik naar de wereld geven 22 aug, 08:48
Vrijwilligers klaar voor vertrek.
1945 – bevrijding van Indië in Zoetermeerse verhalen (1) 21 aug, 15:55 1
De houtwerkplaats is waar mensen hun handen uit de mouwen steken, ideeën delen en van elkaar leren. Foto: Leon Koppenol.
Vrijwilligers gezocht voor de houtwerkplaats 21 aug, 14:52
Versterking is hard nodig om aan de groeiende vraag om hulp te kunnen blijven voldoen.
Extra SchuldHulpMaatjes zijn nodig 21 aug, 12:58
Concert Dakenfestival 2025 op hetzelfde dak.
Muziek op grote hoogte 21 aug, 08:57
Net als vorig jaar opent Gamecity weer de langste stormbaan van Nederland. Foto: Gerard van Warmerdam.
Langste stormbaan ligt binnenkort in Zoetermeer 20 aug, 16:00 2
Afbeelding
Column: Ruimtegebrek om te kaarten 20 aug, 14:55
Afbeelding
Hutten bouwen in de regen 20 aug, 13:14