
Werken en leren én echt het verschil maken voor een kind?
Zakelijk 406 keer gelezenPijnacker-Nootdorp - In een gezellige ruimte zit ik om tafel met Elizabete, Djoni en Mark. Zij volgden alle drie de BBLopleiding tot Gespecialiseerd Pedagogisch Professional, een initiatief van SkippyPepijn in samenwerking met het MBO Rijnland. Een leer – en werkentraject gericht op mensen die een overstap willen maken naar ‘het werken met kinderen’.
Mark wilde al langere tijd iets anders doen. Hoewel hij als keurmeester in de bloemen assistent teamleider was, lag daar zijn passie niet meer. Al jaren coacht hij kinderen bij de voetbal en had het gevoel dat hij daar beroepsmatig iets meer mee wilde doen. Elizabete zit naast hem en beaamt zijn verhaal, zij was jarenlang secretaresse bij een offshorebedrijf en besloot het roer om te gooien. Djoni is de jongste van het stel en kwam er tijdens haar stage voor de opleiding grafisch ontwerpen achter dat de hele dag aan een bureau zitten niets voor haar was. Daarom is ze overgestapt en heeft inmiddels deze praktijkgerichte opleiding met succes afgerond en werkt samen met Mark op een van de nieuwste locaties van SkippyPepijn.
Drie verschillende mensen dus, maar allemaal met een verhaal dat hen bindt. Ze wilden iets anders. Wat ze er het leukst aan vinden? ‘Je komt binnen en er zijn meteen kinderen die met enthousiasme roepen ‘He Lies!’, ook al zou je chagrijnig zijn, dan is dat meteen voorbij.’ zegt Elizabete. De andere twee lachen breeduit, ook zij vinden dit een fantastisch gevoel. Ook vinden ze het mooi dat ze bijdragen aan de ontwikkeling van kinderen, dat je echt ziet dat elk kind heel anders is en dat je elke dag van meerwaarde bent in de ontwikkeling van het kind/meerdere kinderen.
Naast de praktijk moet er natuurlijk gestudeerd worden. Een nieuw vak leren is best lastig, maar het enthousiasme van de coaches van het MBO Rijnland en de collega’s van SkippyPepijn vinden de BBL-ers een pluspunt! Mark en Elizabete combineerden de opleiding met hun gezinsleven. Dat is best even puzzelen, want je gaat een hele dag naar school, je werkt en daarnaast heb je nog huiswerk en examens te maken.
Maar voor beiden is het duidelijk: je weet waar je het voor doet, je wilt je passie achterna, dus doe je het gewoon! En de opleiding is zo gemaakt dat het haalbaar is. Maar eerlijk is eerlijk, de praktijk blijft het leukst. Daar zien ze meteen of dat wat in de boeken staat ook écht werkt. Daarnaast zijn ze een frisse wind binnen SkippyPepijn, want de pedagogisch professionals die al lang bij SkippyPepijn werken leren dus ook van hen. Ze brengen nieuwe manieren van werken, andere inzichten. Zo kan er dus samen ontdekt worden wat beter kan. Kortom, de opleiding is een aanwinst in hun leven en zij zijn een aanwinst voor SkippyPepijn!
Wil jij ook het roer omgooien?
Word onderdeel van SkippyPepijn en maak het verschil voor kinderen in Pijnacker, Nootdorp en Delfgauw. SkippyPepijn zorgt voor een goed salaris, een betrokken team en volop mogelijkheden tot groei en plezier. Klik hier, solliciteer nu en bouw samen aan later!
![]()













