
24/7 beveiliging aan het Bredewater
Actueel 240 keer gelezenZoetermeer - De gemeente heeft maatregelen getroffen voor de leegstaande panden aan het Bredewater 4 en 14 (Kristaltoren) en 16 (De Hulk). De panden staan volledig in de hekken en alle gevelopeningen (ramen en deuren) worden dagelijks gecontroleerd en, indien nodig, dicht gemaakt. De gemeente heeft naar aanleiding van de recente branden (donderdag en zaterdag) het initiatief genomen voor extra veiligheidsmaatregelen: 24/7 beveiliging, verlichting van de panden en het verder helemaal dicht zetten van de panden om herhaling te voorkomen.
Door Hélène Ouwerkerk
Aafgelopen donderdag 7 mei ontstond er voor de derde keer in anderhalve week brand in het gebouw aan het Bredewater 16. De politie doet onderzoek en sluit brandstichting niet uit. Ook zaterdag was het weer mis aan het Bredewater toen er brand uitbrak in de leegstaande branden aan het Bredewater 4 en 14 (de Kristaltoren).
De brand op donderdag kreeg het predikaat ‘grote brand’ en in totaal werden 30 brandweereenheden ingezet voor het bestrijden van dit incident. Naast de tankautospuiten en de hoogwerkers, is voor de bestrijding van dit incident het BAS-team (blusrobot met groot vermogen ventilatiesysteem) en het GWT (Grootschalig watertransport - waterwinning) ingezet. Daarnaast is ook het droneteam met de binnen- en buitendrone (in kaart brengen van brandhaarden) ingezet. Het Zoetermeerse korps kreeg assistentie van de kazerne in Benthuizen en Hollands Midden. De Afrikaweg, Boerhaavelaan en het Bredewater zijn enkele uren afgesloten geweest en er is een NL-alert verstuurd vanwege de enorme rookontwikkeling. Ontruiming van het naastgelegen pand op nummer18 (De Baron) als gevolg van de rookontwikkeling kon worden voorkomen.
Tijdens het blussen van de brand zijn hulpverleners door omstanders met stenen bekogeld. Hierbij raakte niemand gewond. Burgemeester Michel Bezuijen reageert op de situatie: “Dat de brandweer tijdens het blussen bekogeld is met stenen is waanzin en volstrekt onacceptabel. Mensen die zich inzetten voor onze veiligheid moeten hun werk zonder agressie en intimidatie kunnen doen. Dit mag dan ook niet zonder gevolgen blijven. De brandweer gaat aangifte doen en we bespreken welke maatregelen er nodig zijn om dit soort gedrag stevig aan te pakken’”.
Wat er nu met het pand aan het Bredewater 16 gaat gebeuren is niet duidelijk. De gemeente is niet de eigenaar. Dit is Chardin BV. “Wel beraadt het college zich op verdere juridische maatregelen”, aldus de woordvoerder van de gemeente.
Zoetermeer - Sinds het pand leeg staat, zijn al meerdere meldingen van vandalisme en brandstichting bij de politie binnengekomen.
Na de grote brand van donderdag 7 mei roept de politie iedereen op om het pand niet te betreden. Het pand is afgezet met hekken. Het pand is, zowel aan de binnen- als buitenkant, zwaar beschadigd. Er is geen asbest vrijgekomen hoewel er in het pand wel asbest is verwerkt.
Omwonenden die bij de brand stonden te kijken, hebben aangegeven zich ernstige zorgen te maken over de verslechterde situatie, over de veiligheid in de buurt en over mogelijke gezondheidsrisico’s bij brand als gevolg van de rookontwikkeling.Het college heeft als gevolg van de aanhoudende ernstige en structurele overlast al juridisch mogelijke maatregelen getroffen voor de leegstaande panden Bredewater 4 t/m 14 (De Kristalkantoren) om de situatie beheersbaar te houden. De panden staat volledig in de hekken en alle gevelopeningen (ramen en deuren)worden dagelijks gecontroleerd en, indien nodig, dicht gemaakt.
Getuigen
De politie komt graag in contact met mensen die mogelijk meer weten over de brand aan het Bredewater in Zoetermeer. Ook komt de politie graag in contact met mensen die in het bezit zijn van camerabeelden, denk bijvoorbeeld aan een beveiligingscamera of dashcam uit de omgeving. Beschikt u over informatie of beelden? Deel deze dan met de politie via het formulier op www.politie.nl. via nummer 0900-8844 of meld misdaad anoniem 0800-7000.
















