De Paulusschool
De Paulusschool

Paulusschool weer open na ziekmelding leerkrachten

Actueel 760 keer gelezen

Zoetermeer - De Paulusschool is afgelopen maandag weer open gegaan. Vorige week was de school twee dagen gesloten. Leerkrachten hadden zich massaal ziek gemeld uit solidariteit met de directeur die door het bestuur op non-actief was gesteld. Inmiddels is er een ervaren plaatsvervangende directeur aangesteld die de rust op school moet herstellen.

Vorig jaar was er grote onrust toen bleek dat de conciërge van de school kinderporno maakte en in bezit had. Ook wordt hij verdacht van het plegen van ontucht. Het bestuur van Unicoz waar de Paulusschool onder valt, stelde een onafhankelijk onderzoek in. Dit onderzoek van onderzoeksbureau Verinorm is inmiddels afgerond. De directeur werd vervolgens op non actief gesteld omdat zij volgens het schoolbestuur in de communicatie en het handelen rondom de gebeurtenissen onvoldoende empathie en betrokkenheid had getoond richting ouders en medewerkers. Het College van Bestuur van Unicoz heeft de conclusies en aanbevelingen volledig overgenomen. In een brief aan ouders laat het bestuur weten dat de directeur “op dit moment niet in de school is” en dat er gesprekken met haar plaatsvinden.

“De afgelopen maanden hebben situaties voorgedaan waarbij medewerkers fysiek en/of verbaal zijn benaderd op een manier die niet passend is binnen een schoolomgeving. Wij willen hierin duidelijk zijn: dit gedrag is onacceptabel. In overleg met betrokken partijen, waaronder de politie, zijn hier maatregelen op genomen om de rust en veiligheid in en rondom de school te waarborgen”, luidt de brief aan ouders vanuit de plaatsvervangende directeur.

Ook wordt er een aantal aanpassingen gedaan. Zo moeten ouders bij de deur afscheid nemen van hun kind. En in het schoolgebouw worden aanpassingen uitgevoerd. “In het magazijn en de trappenkast komen ramen of open deuren”, schrijft Unicoz in een brief aan de ouders. “De wc-deuren bij de kleuters zijn aangepast. Op bepaalde plekken, waaronder het kleuterplein en de gang bij de kleuters, kunnen leerkrachten niet het volledige gebied overzien. Extra toezicht en een vier-ogen-principe is gewenst.” Daarnaast wordt het aannamebeleid aangescherpt, met periodieke heraanvraag van VOG’s en verplichte referentiechecks. Ook komt er meer nadruk op meldplicht, dossiervorming en training rond het signaleren van grensoverschrijdend gedrag.

Het rapport heeft intern tot spanningen geleid waardoor meerdere leraren zich hebben ziek gemeld uit solidariteit met de directeur. Ook de ouders zijn verdeeld over de kwestie. Tijdens eerdere informatieavonden bleek al dat er twee duidelijke kampen zijn ontstaan. Een groep ouders sprak steun uit voor de directeur, die zichtbaar geëmotioneerd was na het bekend worden van de verdenkingen. Anderen waren juist kritisch en stelden dat signalen over mogelijk ongepast gedrag eerder serieuzer hadden moeten worden opgepakt.

Met name de vraag hoe de conciërge in staat zou zijn geweest om materiaal op school te maken zonder dat dit werd opgemerkt, houdt ouders bezig. Ook eerdere vermoedens van grensoverschrijdend gedrag worden in gesprekken onder ouders genoemd. Een (anonieme) vader: ‘’Wat mij betreft is het onbegrijpelijk dat deze directeur überhaupt zolang heeft rondgelopen, ná uitkomst van de zaak. Ze had direct op non-actief gezet moeten worden. Zelf heb ik geen concrete ervaringen met bepaalde botheid of felheid in gesprek met de directeur, alhoewel ik sowieso niet veel met haar gesproken heb.’’

Omdat het onderzoeksrapport privacygevoelige informatie bevat, wordt het niet openbaar gemaakt.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Vervuild water in het Van Tuyllpark
Waterkwaliteit in Van Tuyllpark en Zoeterhage weer op normaal niveau Actueel 14 uur geleden
Afbeelding
Wetenschappelijk onderzoek bewijst dat FIT20 écht werkt! Actueel 14 uur geleden
Sebastiaan Smits, directeur Storytellers
Column: UP! Actueel 15 uur geleden 1
Theo Hebing fietst met de visie graag langs iedereen die het wil horen.
Fietsersbond wil fietser weer op één in de stad Actueel 16 uur geleden 4
Bij de elite vrouwen ging de winst naar de Italiaanse Marta Morara, die met een sprong van 1,87 meter haar concurrentie achter zich liet.
Hoogspringfeest van internationaal niveau: 22e Klaverblad High Jump Meeting groot succes in Zoetermeer Actueel 17 uur geleden
Afbeelding
Maak kans op heel veel prijzen: lees de Zomer Puzzelkrant! Actueel 19 uur geleden

Uit de krant

Meer informatie nodig bij een hittegofl
Koele plekken in alle Zoetermeerse wijken 23 uur geleden
Meer foto's op www.streekbladzoetermeer.nl. Foto: Gerard van Warmerdam.
Benthuizen neemt afscheid van vertrouwd gezicht: postbode Jos Erinkveld 15 jul, 16:45 2
Round Table 114 mocht met trots een cheque van €500 overhandigen aan Stichting Happy Days.
Cheque voor Stichting Happy Days 15 jul, 15:41
Deelnemers aan het onderzoek. Foto: André Jagt.
Onderzoek naar zenuwklachten na kanker 15 jul, 14:34
Lasershow op de Markt wordt dit jaar uitgebreid met vuurwerk. Foto: Gerard van Warmerdam.
Geen ontheffingen voor vuurwerk 15 jul, 14:22 3
De Panters in actie. Foto: PR
Geen plek voor eredivisie Panters 15 jul, 13:38 4
Vijftien deelnemers van verschillende leeftijden werkten aan een street-artschildering op een container bij de Hof.
Street art verbindt jong en oud bij de Hof van Seghwaert 15 jul, 12:48
Ruim 50 kinderen stonden in een volle Theaterzaal van het CKC op het podium om aan ouders, verzorgers, broertjes en zusjes te laten zien wat zij de afgelopen weken hebben geleerd.
Stralende kinderen tijdens Move the City 15 jul, 12:00