Raadslid Esmaël Zamani wil dat er beter wordt begroot.
Raadslid Esmaël Zamani wil dat er beter wordt begroot. Apple Photos Clean Up

“Gemeente bezuinigt terwijl miljoenen overblijven”

Actueel 1.555 keer gelezen

Zoetermeer - Raadslid Esmaël Zamani (D66) trekt aan de bel. Volgens hem wordt er ten onrechte bezuinigd terwijl de gemeente miljoenen meevallers heeft bij de jaarrekening. Ondanks deze meevallers staan er opnieuw bezuinigingen op stapel. 

Zoetermeer is niet de enige gemeente waar dit speelt. In het NRC slaan landelijke rekenkamers alarm.
Gemeenten bezuinigen terwijl er achteraf geld overblijft. Volgens hen moet het begroten realistischer en transparanter.
In Zoetermeer waarschuwt Esmael Zamani, D66-raadslid en docent aan Nyenrode Business University, hier al langer voor. De afgelopen jaren sloten de gemeentelijke jaarrekeningen telkens af met aanzienlijke overschotten, terwijl in de begroting werd uitgegaan van forse tekorten.
“Wat ik zie is geen toeval meer,” zegt Zamani. “We houden jaar op jaar tientallen miljoenen euro’s over. En toch snijden we in groenbeheer, subsidies en voorzieningen. Als we zo doorgaan, bezuinigen we de stad kapot.”
Volgens Zamani is het probleem niet incidenteel, maar zit het in de manier van ramen. “Als dit één keer gebeurt, prima. Maar meerdere jaren op rij zulke grote afwijkingen? Dan moet je ophouden jezelf armer te rekenen dan je bent. En dan laat je daar iemand onafhankelijk naar kijken.”
D66 pleit daarom voor een second opinion op de begrotingssystematiek van de gemeente. Hier zit geen politieke strategie achter,” zegt Zamani. “Dit is basisfinanciën. “Je moet keuzes maken op basis van realistische cijfers, niet op basis van structureel te pessimistische aannames.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Deze wordt gehouden op zondagochtend 31 mei a.s., van 10:00 tot 12:00 uur.
Gratis jeugd MTB introductietraining 15 mei, 12:58
Vrijwilligers helpen de dieren deze reis veilig af te leggen.
Ruim 800 amfibieën geholpen bij paddentrek 15 mei, 10:05
Deelname van verenigingen in binnen- en buitenland zorgde voor een gevarieerd deelnemersveld. Foto: Gerard van Warmerdam.
Groot feest op de Zoetermeerse plas 15 mei, 09:04
Friday Night Lab
Ontmoetingsplek voor makers en kunstliefhebbers 14 mei, 15:52
Oldstars in actie
Kom kennismaken met Zoetermeer Oldstars 14 mei, 15:42
Aandacht voor de hulphond
Internationale Dag van de Hulphond vraagt aandacht voor toegankelijkheid 14 mei, 14:53
Die markt wordt gehouden in buurttuin Zoete Aarde op 23 mei van 11.00 tot 15.00 uur. Foto: Nell van den Bosch.
Tweedehands kledingmarkt 14 mei, 10:21
Mister Oldtimerdag Jacques Boonekamp in de loods naast z’n Austin Healey.
Jacques Boonekamp mister Oldtimerdag Dorpsstraat 13 mei, 18:57