Het team, bestaande uit circa 25 atleten, komt uit op het onderdeel 'Performance Cheer' en staan onder begeleiding van drie coaches. Foto: Gerard van Warmerdam.
Het team, bestaande uit circa 25 atleten, komt uit op het onderdeel 'Performance Cheer' en staan onder begeleiding van drie coaches. Foto: Gerard van Warmerdam.

Zoetermeers Senior Pom Team voor tweede jaar op rij naar WK

Actueel 609 keer gelezen

Zoetermeer - Het Senior Pom Team van de Zoetermeerse cheerleadingvereniging United Cheers Cheerleaders werd onlangs op het NK geselecteerd voor het WK Cheerleading. Zij mogen van 22 tot 24 april in de Verenigde Staten laten zien wat ze in huis hebben, als onderdeel van Team Cheer NL. Melony Brathwaite, één van de coaches van het team, en Myrthe Hensing, één van de atleten van het team, vertellen hoe zij zich voorbereiden op deze aankomende uitdaging.

Door Janneke van der Ende

Het is voor het tweede jaar op rij dat het Senior Pom Team Nederland mag vertegenwoordigen op het WK. Het team bestaat dit seizoen uit een nieuwe samenstelling, waarvan sommige atleten voor een tweede keer naar het WK mogen, zoals Myrthe (20). “Ik heb er weer enorm veel zin in, omdat ik weet hoe ongelooflijk leuk het is”, vertelt ze. “Het is zo’n groot evenement. Ik keek echt mijn ogen uit. Ik vind het heel leuk dat ik dit nog een keer mag meemaken. Want, dit jaar weet ik wat mij te wachten staat dus ben ik ook iets minder zenuwachtig.” Volgens coach Melony is het WK een grote ervaring voor alle atleten van het team. “Zelden maakt iemand zo’n ervaring mee om op het WK te staan en Nederland te vertegenwoordigen. Het is echt iets dat je bijblijft, want de sport cheerleading is in de Verenigde Staten wat hier voetbal is. Het is voor ons dus een hele eer.”

Extra trainingen
Het team, bestaande uit circa 25 atleten, komt uit op het onderdeel ‘Performance Cheer’. Dit onderdeel is een combinatie van dans, kracht, techniek, synchroniciteit en uitstraling. Met drie coaches sterk, Melony, Kitty en Mandy, wordt het team zo goed mogelijk voorbereid op het WK. De routine wordt extra goed geoefend en waar nodig of gewenst worden details aangepast. Normaliter traint het team één avond in de week, maar nu is dat opgeschaald naar twee avonden. Ook zijn er extra weekenden gepland in aanloop naar het WK. Deelname is daarbij verplicht. “We nemen tijdens de trainingen de routine heel vaak door en we doen veel aan ‘cleanen’”, legt Melony uit. “Elk stukje dans moet synchroon zijn. Daarnaast proberen we de meiden ook voor te bereiden op het mentale stukje dat hen op het WK te wachten staat. Want natuurlijk is het heel belangrijk dat we een prestatie neerzetten, maar het blijft een sport waar je gewoon plezier moet hebben. We proberen ook gewoon te genieten van het moment.”

Trots zijn
Het team van United Cheers Cheerleaders behaalde op het vorige WK een een-na-laatste plaats. Maar het team heeft dit jaar niet als doel om dat te overtreffen. “We gaan vooral voor de ervaring”, zegt Myrthe. “En we willen trots zijn op wat we hebben gedaan. Zolang het maar leuk is en we onze beste routine neerzetten.” Melony is het daarmee eens. Maar ze hoopt stiekem ook dat ze, door een mooie prestatie neer te zetten, haar sport mag zien groeien in eigen land. “Ik hoop dat de groei van de sport doorzet en dat het uiteindelijk net zo serieus genomen wordt als andere sporten.”
Zondag 19 april zal het team afreizen naar de VS. Op donderdag komen zij uit in de halve finales met een routine van twee minuten. De top tien van de in totaal twintig teams gaan door naar de finales, die op vrijdag plaatsvinden.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Vervuild water in het Van Tuyllpark
Waterkwaliteit in Van Tuyllpark en Zoeterhage weer op normaal niveau Actueel 13 uur geleden
Afbeelding
Wetenschappelijk onderzoek bewijst dat FIT20 écht werkt! Actueel 14 uur geleden
Sebastiaan Smits, directeur Storytellers
Column: UP! Actueel 15 uur geleden 1
Theo Hebing fietst met de visie graag langs iedereen die het wil horen.
Fietsersbond wil fietser weer op één in de stad Actueel 16 uur geleden 4
Bij de elite vrouwen ging de winst naar de Italiaanse Marta Morara, die met een sprong van 1,87 meter haar concurrentie achter zich liet.
Hoogspringfeest van internationaal niveau: 22e Klaverblad High Jump Meeting groot succes in Zoetermeer Actueel 17 uur geleden
Afbeelding
Maak kans op heel veel prijzen: lees de Zomer Puzzelkrant! Actueel 19 uur geleden

Uit de krant

Meer informatie nodig bij een hittegofl
Koele plekken in alle Zoetermeerse wijken 23 uur geleden
Meer foto's op www.streekbladzoetermeer.nl. Foto: Gerard van Warmerdam.
Benthuizen neemt afscheid van vertrouwd gezicht: postbode Jos Erinkveld 15 jul, 16:45 2
Round Table 114 mocht met trots een cheque van €500 overhandigen aan Stichting Happy Days.
Cheque voor Stichting Happy Days 15 jul, 15:41
Deelnemers aan het onderzoek. Foto: André Jagt.
Onderzoek naar zenuwklachten na kanker 15 jul, 14:34
Lasershow op de Markt wordt dit jaar uitgebreid met vuurwerk. Foto: Gerard van Warmerdam.
Geen ontheffingen voor vuurwerk 15 jul, 14:22 3
De Panters in actie. Foto: PR
Geen plek voor eredivisie Panters 15 jul, 13:38 4
Vijftien deelnemers van verschillende leeftijden werkten aan een street-artschildering op een container bij de Hof.
Street art verbindt jong en oud bij de Hof van Seghwaert 15 jul, 12:48
Ruim 50 kinderen stonden in een volle Theaterzaal van het CKC op het podium om aan ouders, verzorgers, broertjes en zusjes te laten zien wat zij de afgelopen weken hebben geleerd.
Stralende kinderen tijdens Move the City 15 jul, 12:00