Groot verkiezingsdebat op 9 maart.
Groot verkiezingsdebat op 9 maart.

Kom naar het Verkiezingsdebat in het CKC

Actueel 892 keer gelezen

Zoetermeer - Het Streekblad en Zfm hebben de handen ineen geslagen en houden maandag 9 maart een groot verkiezingsdebat. Lezers van het Streekblad en luisteraars en kijkers van Zfm zijn van harte uitgenodigd om erbij te zijn.

Het wordt een mooi debat want alle lijsttrekkers van de 13 partijen hebben toegezegd om erbij te zijn. De lijsttrekkers gaan met elkaar in debat in verschillende ronden. Er wordt gedebateerd over bouwen en wonen, netcongestie, mobiliteit, parrticipatie, duurzaamheid, Kunst en Cultuur, evenementen, uitgaansleven, erfgoedcentrum, financiën, thuiszorg, jeugdzorg, ouderenzorg, veiligheid en leefbaarheid, fatbikes en BOA’s. Ook het publiek in de zaal wordt in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen.

Het debat wordt geleid door René van Geffen en Hans Ouwerkerk. De twee oud-journalisten hebben ook de vorige verkiezingsdebatten gehouden en doen daarnaast bij Zfm interviews over politiek. Zo hebben zij onlangs als aftrap voor het verkiezingsdebat de lijsttrekkers geïnterviewd. Deze interviews zijn te zien op het social media kanaal van Zfm.

“We gaan geen gesprek uit de weg,” zegt Ouwerkerk. “Juist nu niet. Deze verkiezingen worden spannend.”  Van Geffen knikt: “De kiezer kijkt kritisch. Wat is er waargemaakt? Wat niet? Dat zijn vragen die leven en daar gaan we de lijsttrekkers ook over bevragen. 

Publiek
Net als eerdere edities is er publiek welkom in de zaal. Inwoners kunnen het debat live bijwonen in het CKC. Daarnaast wordt het debat opgenomen door ZFM en later uitgezonden via het eigen kanaal en social media, zodat ook thuis meekijken mogelijk is. En Het Streekblad doet in de krant van 12 maart uiteraard uitgebreid verslag van het debat.

Het tweetal ziet het debat als een belangrijk moment in de verkiezingscampagne. “We willen inwoners helpen een afgewogen keuze te maken,” aldus Van Geffen. “Niet door voor te kauwen wat ze moeten vinden, maar door scherpte aan te brengen in het gesprek.” Vier jaar geleden was de opkomst 50 procent van de kiesgerechtigden. “We hopen dat dat hoger wordt en mensen vooral gaan stemmen”, aldus Ouwerkerk. “We hopen om veel betrokken Zoetermeerders op 9 maart te verwelkomen.”

Het debat begint maandagavond om 20.00 uur in het CKC aan de Leidsewallen. Als u aanwezig wilt zijn kunt u zich aanmelden via redactiestreekblad@telstarmediacentrum.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Deze wordt gehouden op zondagochtend 31 mei a.s., van 10:00 tot 12:00 uur.
Gratis jeugd MTB introductietraining 15 mei, 12:58
Vrijwilligers helpen de dieren deze reis veilig af te leggen.
Ruim 800 amfibieën geholpen bij paddentrek 15 mei, 10:05
Deelname van verenigingen in binnen- en buitenland zorgde voor een gevarieerd deelnemersveld. Foto: Gerard van Warmerdam.
Groot feest op de Zoetermeerse plas 15 mei, 09:04
Friday Night Lab
Ontmoetingsplek voor makers en kunstliefhebbers 14 mei, 15:52
Oldstars in actie
Kom kennismaken met Zoetermeer Oldstars 14 mei, 15:42
Aandacht voor de hulphond
Internationale Dag van de Hulphond vraagt aandacht voor toegankelijkheid 14 mei, 14:53
Die markt wordt gehouden in buurttuin Zoete Aarde op 23 mei van 11.00 tot 15.00 uur. Foto: Nell van den Bosch.
Tweedehands kledingmarkt 14 mei, 10:21
Mister Oldtimerdag Jacques Boonekamp in de loods naast z’n Austin Healey.
Jacques Boonekamp mister Oldtimerdag Dorpsstraat 13 mei, 18:57