Beide exposities werden goed ontvangen tijdens de opening. Foto: Richard Jetten.
Beide exposities werden goed ontvangen tijdens de opening. Foto: Richard Jetten. photography: Richard Jetten.

Laag voor laag het ongeziene ontdekken bij Franx

Actueel 639 keer gelezen

Zoetermeer - Wat zien we eigenlijk als we écht kijken? Bij kunstgarage Franx kun je je laten verrassen door twee nieuwe exposities. Pim Palsgraaf laat in ‘Alternate realities’ de natuur terugkeren in verlaten structuren en imposante installaties, terwijl Guido van den Berg ‘Unnoticed’ het ongeziene alledaagse vangt in abstracte fotografie. De exposities zijn tot en met 15 maart te zien.

Onder de indruk bekijken een paar bezoekers een werk van Pim Palsgraaf, dat haast uit de muur lijkt te komen. Met zijn ruimtelijke werken laat de kunstenaar de tweedeling zien tussen stad en natuur – en hoe onvermijdelijk de natuur altijd terugkomt. De verlaten kamers en vervallen structuren nodigen uit om langer naar zijn werk te kijken en steeds meer structuren te ontdekken. “Ik heb mezelf een maand opgesloten in een fabriekspand om van dichtbij te zien hoe verval eruit ziet,” vertelt Palsgraaf. “Van de materialen die ik daar vond, ben ik gaan bouwen.” Hij wijst naar een van zijn houten werken. “Er zitten stukken vloer en stukken dak in. Ze hebben allemaal een geschiedenis vóór dit werk. De sfeer die in het materiaal zit – dat voel je.”
Verderop staat Het meest in het oog springende kunstwerk van Palsgraaf is wellicht het paard waaruit vervallen huizen op lijken te reiken. Dat maakt niet alleen bij bezoekers indruk, maar ook bij de technische ploeg van Franx. Zij zetten met de kunstenaar de zware delen van het paard in elkaar. “Ik heb de vrijwilligers zien stralen,” lacht Natalie Vinke, directeur van Franx. “Met in gedachte de vraag: hoe vertel ik thuis dat ik een paard heb opgebouwd?”

Ongezien
In de galerij verderop kijken andere bezoekers geïntrigeerd naar de abstracte foto’s van Guido van den Berg. In ‘Unnoticed’ deelt Guido zijn fascinatie voor het ongeziene, alledaagse dat hij als kunstenaar opmerkt. De kunstenaar fotografeert hetgeen om hem heen dusdanig dat het kleurrijke, abstracte beelden worden. “Het belangrijkste bij het fotograferen is: wat vertelt het mij? Al kijkend naar vormen en kleur breng ik een beeld dat zeggenschap heeft,” licht Guido toe. Maar waar we precies naar kijken? Dat is niet belangrijk, vindt hij. “De kijker mag het zelf invullen.”

Bezoek
De expositie ‘Alternate realities’ van Pim Palsgraaf en de expositie ‘Unnoticed’ van Guido van den Berg zijn tot en met 15 maart te zien bij kunstgarage Franx. De toegang is gratis. Franx is van dinsdag tot en met zondag tussen 11:00 en 17:00 uur geopend aan de Vlamingstraat 1, Zoetermeer. Kijk op: www.kunstgaragefranx.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Vervuild water in het Van Tuyllpark
Waterkwaliteit in Van Tuyllpark en Zoeterhage weer op normaal niveau Actueel 15 uur geleden
Afbeelding
Wetenschappelijk onderzoek bewijst dat FIT20 écht werkt! Actueel 16 uur geleden
Sebastiaan Smits, directeur Storytellers
Column: UP! Actueel 16 uur geleden 1
Theo Hebing fietst met de visie graag langs iedereen die het wil horen.
Fietsersbond wil fietser weer op één in de stad Actueel 17 uur geleden 4
Bij de elite vrouwen ging de winst naar de Italiaanse Marta Morara, die met een sprong van 1,87 meter haar concurrentie achter zich liet.
Hoogspringfeest van internationaal niveau: 22e Klaverblad High Jump Meeting groot succes in Zoetermeer Actueel 18 uur geleden
Afbeelding
Maak kans op heel veel prijzen: lees de Zomer Puzzelkrant! Actueel 20 uur geleden

Uit de krant

Meer informatie nodig bij een hittegofl
Koele plekken in alle Zoetermeerse wijken gisteren
Meer foto's op www.streekbladzoetermeer.nl. Foto: Gerard van Warmerdam.
Benthuizen neemt afscheid van vertrouwd gezicht: postbode Jos Erinkveld 15 jul, 16:45 2
Round Table 114 mocht met trots een cheque van €500 overhandigen aan Stichting Happy Days.
Cheque voor Stichting Happy Days 15 jul, 15:41
Deelnemers aan het onderzoek. Foto: André Jagt.
Onderzoek naar zenuwklachten na kanker 15 jul, 14:34
Lasershow op de Markt wordt dit jaar uitgebreid met vuurwerk. Foto: Gerard van Warmerdam.
Geen ontheffingen voor vuurwerk 15 jul, 14:22 3
De Panters in actie. Foto: PR
Geen plek voor eredivisie Panters 15 jul, 13:38 4
Vijftien deelnemers van verschillende leeftijden werkten aan een street-artschildering op een container bij de Hof.
Street art verbindt jong en oud bij de Hof van Seghwaert 15 jul, 12:48
Ruim 50 kinderen stonden in een volle Theaterzaal van het CKC op het podium om aan ouders, verzorgers, broertjes en zusjes te laten zien wat zij de afgelopen weken hebben geleerd.
Stralende kinderen tijdens Move the City 15 jul, 12:00