Ouders van de Achtsprong praten over opvoeden.
Ouders van de Achtsprong praten over opvoeden.

Ouders praten samen over opvoedvragen

Actueel 673 keer gelezen

Zoetermeer - De inspirerende ouderbijeenkomsten van Opvoeden Samen Aanpakken (OSA) van inZet zijn dit jaar weer voortvarend van start gegaan. Op verschillende plekken gaan ouders met elkaar in gesprek over opvoedvragen die hen bezighouden. 

Een recent voorbeeld is een bijeenkomst in de ouderkamer van basisschool De Achtsprong, waar onze vrijwillige gespreksleider ouders begeleidde in een open en veilige dialoog over alledaagse opvoedthema’s. Tijdens de bijeenkomst deelden ouders herkenbare ervaringen met elkaar, zoals de uitdaging om naast het ouderschap ook tijd te vinden voor zichzelf en ontspanning. Het uitwisselen van verhalen zorgde voor herkenning en erkenning. Ouders gingen naar huis met praktische tips én met bemoedigende succesverhalen van andere ouders. Een mooi voorbeeld van hoe samen praten kan helpen bij opvoeden. Ook in 2026 blijft Opvoeden Samen Aanpakken zich inzetten om ouders en opvoeders met elkaar te verbinden. OSA houdt ouderbijeenkomsten op verschillende locaties en in samenwerking met uiteenlopende partners, waarbij ontmoeting, uitwisseling en steun centraal staan.

Wil je zelf een ouderbijeenkomst bijwonen of organiseren of heb je vragen over Opvoeden Samen Aanpakken? Neem contact op met Wieneke Crince le Roy, projectleider Opvoeden Samen Aanpakken, w.crinceleroy@inzet-indewijk.nl, 06 362 11905.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Deze wordt gehouden op zondagochtend 31 mei a.s., van 10:00 tot 12:00 uur.
Gratis jeugd MTB introductietraining 15 mei, 12:58
Vrijwilligers helpen de dieren deze reis veilig af te leggen.
Ruim 800 amfibieën geholpen bij paddentrek 15 mei, 10:05
Deelname van verenigingen in binnen- en buitenland zorgde voor een gevarieerd deelnemersveld. Foto: Gerard van Warmerdam.
Groot feest op de Zoetermeerse plas 15 mei, 09:04
Friday Night Lab
Ontmoetingsplek voor makers en kunstliefhebbers 14 mei, 15:52
Oldstars in actie
Kom kennismaken met Zoetermeer Oldstars 14 mei, 15:42
Aandacht voor de hulphond
Internationale Dag van de Hulphond vraagt aandacht voor toegankelijkheid 14 mei, 14:53
Die markt wordt gehouden in buurttuin Zoete Aarde op 23 mei van 11.00 tot 15.00 uur. Foto: Nell van den Bosch.
Tweedehands kledingmarkt 14 mei, 10:21
Mister Oldtimerdag Jacques Boonekamp in de loods naast z’n Austin Healey.
Jacques Boonekamp mister Oldtimerdag Dorpsstraat 13 mei, 18:57