Water en bomen daar houden vleermuizen van. Foto: Marga van Tol.
Water en bomen daar houden vleermuizen van. Foto: Marga van Tol.

Natuur onder de loep

Actueel

Zoetermeer - Kenners schrijven over de natuur in Zoetermeer. Deze week een bijdrage van Marga van Tol. Marga weet heel veel van vleermuizen en de vereniging Plas van Poot en is heel enthousiast over de Zoetermeerse natuur.

De winterslaap is voorbij
Het zal de meesten van u niet ontgaan zijn, de vleermuizen zijn weer wakker! Het is een heerlijk gezicht om ze weer te zien rondvliegen en elke keer als ik dat “knikker geluidje” hoor ben ik weer blij. Dan hebben ze weer een insect te pakken! Eet smakelijk kanjer, denk ik dan. Wat jij opeet kan mij niet meer prikken.
Vleermuizen houden van een omgeving met bomen en struiken en een beetje water in de buurt. Ze vinden onze huizen net rotsen en vinden graag een spleetje om tussen te kruipen om lekker de hele dag te slapen. In de nacht worden ze dan wakker om flink wat insecten te eten. Kleine vleermuizen, zoals de dwergvleermuizen, eten graag kleine insecten zoals bijvoorbeeld mugjes. En zo zorgen ze er voor dat de muggen geen muggenplaag vormen. Vleermuizen houden van mooi weer, bij slecht weer blijven ze lekker binnen. Dus vleren is een mooi-weer hobby maar ook een nacht-hobby, speciaal geschikt voor wie overdag geen tijd heeft. Ik heb al heel wat genoeglijke uurtjes met mijn vleermuisvrienden in de nacht door de stad gereden op fiets-excursies. Vleren gaat het best als het lekker warm is en de kinderen op bed liggen.
Wil jij dat knikkergeluidje ook eens horen? Dan kan je er ook dit jaar weer van komen genieten!
Dit jaar gaan we een mooi onderzoeksproject doen in de nieuwe Driemanspolder. Iedereen mag meedoen. In de maanden juni en juli gaan we daar op 4 zaterdagen in de nieuwe Driemanspolder luisteren naar de geluiden van vleermuizen met behulp van batdetectoren.
Hoor of zie je zelf ook wel eens vleermuizen? Laat het ons dan weten via plasvanpoot@hotmail.com Wil je meer weten? Kijk dan op onze website www.plasvanpoot.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Magisch kersavontuur bij Intratuin
Arthurs magische kerstreis bij Intratuin 12 uur geleden
Voor Trouwborst staan de komende periode de strandrace wedstrijden op het programma.
Ruijter en Trouwborst 4e op NK mountainbike marathon 15 uur geleden
Ria Oosterop voorzitter van het Thrillerfestival.
Ria Oosterop in Zaterdag Live! 17 uur geleden
Afbeelding
DSO bekert langs HBS en bereikt volgende ronde 19 okt, 12:39
De woon- en interieuravond vindt plaats op donderdag 29 oktober bij DB Anovi Keukens, Berkelse Poort 7 in Berkel en Rodenrijs.
Inspirerende woon- en interieuravond bij DB Anovi Keukens 19 okt, 10:31
Afbeelding
Panters plaatst zich voor de halve finales van de Beker van Nederland 19 okt, 09:19
Christian Angeles, directeur van SROI Performance
Maatschappelijk meer mogelijk maken 18 okt, 17:48
De stand van Radio Henneken op de Zoemitento beurs 1954 aan de Julianalaan. Bron: beeldbank Zoetermeer.
Canon van Zoetermeer: 1930 Detailhandel (2) 18 okt, 14:31 1