
Tien jaar buurttuin Zoete Aarde
Actueel 1.229 keer gelezenZoetermeer - Buurttuin Zoete Aarde bestaat tien jaar. Een jubileum dus. Dat wordt feestelijk gevierd met een Italiaans buffet voor alle vrijwilligers en wel in restaurant De Goede Buur, locatie de Leyens. Daarmee wordt meteen het nieuwe tuinseizoen ingeluid.
Een feest van herkenning en weerzien kan het ook wel genoemd worden, want niet alle tachtig vrijwilligers zijn altijd tegelijkertijd op de buurttuin in de weer. Dus in die zin is deze samenkomst zeker al iets bijzonders. De gezelligheid viert dan ook hoogtij.
Voorzitter Simone van de Stichting Zoete Aarde opent de avond met een kort praatje en een groot tv-scherm. Er staat de genodigden deze avond namelijk - naast lekker eten - het één en ander te wachten. Zo is er een goed in elkaar gedraaide pubquiz, waarin via foto’s antwoord kan worden gegeven op vragen wat deze voorstellen, zoals planten, logo’s, bloemen, kruiden en zo meer. Een rol bij deze quiz speelt ook troubadour Kees met zijn live gezongen liedjes waarvan de titels geraden moeten worden. Zoals ‘La vie en rose’ en ‘This melody’. Chansons of songs dus. Later op de avond wordt er enthousiast meegezongen. Dat is ook het moment waarop aanwezigen te horen krijgen dat ‘iedereen’ heeft gewonnen.
Na het diner krijgen aanwezigen een mooi door Jannie gemaakt gedicht met daarbij de plannen voor het jubileumjaar. Jannie is bestuurslid en de motor achter de buurttuin. Vanaf het begin draait ze mee.













