Foto: De aalscholver kolonie Plas van Poot op dit moment. Foto: Marga van Tol
Foto: De aalscholver kolonie Plas van Poot op dit moment. Foto: Marga van Tol

Natuur onder de loep

Actueel 786 keer gelezen

Zoetermeer - In deze rubriek schrijven natuurkenners over de natuur in Zoetermeer. Deze week een bijdrage van Marga van Tol van ‘Vrienden van de Plas van Poot’. En ze hebben nieuws: een eigen website.

Het wordt weer een prachtig jaar bij de Plas van Poot

Het is nu hartje winter, alle vleermuizen zouden in winterslaap moeten zijn. Alle vleermuizen? Nee, niet alle vleermuizen en ook niet altijd. Ze slapen niet zo diep en worden af en toe wel even wakker. Vliegen dan een rondje hopelijk vangen ze ook wel een insectje, hoewel die er weinig zijn. Dat was de bedoeling van de winterslaap he, een tijd met schaarste overleven. 

Ondertussen is het stil bij de Plas van Poot. Echt stil? Nee, de Aalscholvers zijn elkaar het hof aan het maken. En dat is een prachtig gezicht. Als je in de gelegenheid bent, ga dan nu een eindje wandelen. Je hebt de tijd tot de blaadjes weer aan de bomen komen. Neem dan wel een verrekijker mee en gedraag je rustig. De blaadjes zitten nog niet aan de bomen dus je kan alles goed zien. Je loopt van de parkeerplaats naar het paadje achter de Chute van de padvindersgroep John McCormick. Daar staat rechts een bankje, als je daar op gaat zitten en rustig een paar minuten met je verrekijker naar de Aalscholvers blijft kijken kan je genieten van een prachtig schouwspel. Iets voor de lunchpauze? 

Ondertussen is het stil bij de Plas van Poot. Echt stil? Nee, wij zijn hard aan het werk om het jaarprogramma voor het komend jaar te maken. En we hebben nu eindelijk een werkend systeem. Je kan dit jaar inschrijven op excursies, en we zijn vaak genoeg online om er ook op te kunnen reageren. Dit dankzij een veel betere organisatie van onze vrijwilligers. Dus kijk op onze website, www.plasvanpoot.nl en schrijf je in voor een excursie. Wij zijn er klaar voor om je een prachtige indruk te geven van dit mooie natuurkerngebied.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Mevrouw Hebink wijst is de hal de ruime ‘verboden’ plek aan voor haar scootmobiel. Foto: André van der Wiel.
Stalling scootmobiel vraagt tijd en maatwerk 14 aug, 10:42 7
Foto: Regio15.
Geparkeerde auto verwoest door brand onder appartementcomplex Parkdreef, woningen ontruimd 14 aug, 10:32
Afbeelding
Nieuwe badkamer in een paar dagen: Pijnackers bedrijf Refresh Bathrooms helpt inmiddels heel Nederland 14 aug, 09:44 1
Flat Cumulus viert 30e verjaardag.
Cumulus, een markant herkenningspunt 14 aug, 08:19
Blij moet boekenpakket.
Leesplezier dankzij boekendonatie 13 aug, 15:40
Slavena (links) en Annelies Bouwhuis voor de extra tent op de Jethro Camping
Gezinnen met smalle beurs genieten van gratis vakantie 13 aug, 14:34 1
Afbeelding
Column: Onkruid goed voor de biodiversiteit of juist verloederend 13 aug, 10:37 2
Afbeelding
Motor in brand op Afrikaweg in Zoetermeer 13 aug, 10:19 1