Daniël Koers is blij met de Biowinkel.
Daniël Koers is blij met de Biowinkel.

Ekoplaza heropent als zelfstandige Biowinkel

Actueel 6.660 keer gelezen

ZOETERMEER – De Biowinkel op Pilatusdam 15 opent vrijdag 20 september de deuren van haar gloednieuwe winkel. De voormalige Ekoplaza heeft een flinke makeover gehad en bedrijfsleider Daniël Koers is trots op het resultaat. “Als Biowinkel kunnen wij ruimte maken voor meer kleinschalige producenten, de winkel indelen zoals wij dat willen en ons aanbod beter afstemmen op onze klanten. Daar worden wij blij van, en onze klanten zeker weten ook!”

De makeover tot Biowinkel wordt gevierd met speciale openingsacties en een minimarkt van vaste leveranciers en producenten. Op vrijdag 20 en zaterdag 21 september staan de kraampjes voor de deur van de winkel. Daniël: “Hier kunnen bezoekers producten proeven, zoals versgebakken brood, gezonde dranken en biologische sauzen.”
Kom vooral beide dagen, tipt Daniël, want elke dag staan er andere kraampjes. “De leveranciers vertellen graag meer over hun visie en werkwijze. De producten zijn in ieder geval allemaal vers, eerlijk en biologisch!”

Onder eigen vlag
Hiervoor was de biologische supermarkt onderdeel van de grotere keten Ekoplaza, nu vaart de Biowinkel onder eigen vlag. Als zelfstandige heeft de winkel meer keuzevrijheid in bijvoorbeeld de winkelindeling en de samenstelling van het assortiment. “We willen graag directe relaties met onze leveranciers en ruimte kunnen bieden aan kleine en lokale initiatieven. Zo zijn we al een samenwerking aangegaan met Ommelanden Zuivel. Die hebben onder andere heerlijke biologisch dynamische kaas. Daarmee staan ze ook op de minimarkt.”
Vaste klanten hoeven zich geen zorgen te maken dat hun favoriete producten verdwijnen. “We houden dezelfde kwaliteit, een breed assortiment en hetzelfde gemotiveerde team. Sterker nog, we kunnen nog beter rekening houden met de wensen van onze klanten. Er was de laatste tijd bijvoorbeeld veel vraag naar matchapoeder, dus daar springen we op in. En we voegen meer producten met het Demeter-keurmerk toe, zoals verschillende soorten rijst.”

Tweede vestiging
Daniël heeft het volste vertrouwen in het succes van de nieuwe winkel. Aan een gebrek aan ambitie zal het in ieder geval niet liggen. De opening is nog niet achter de rug of de volgende staat voor de deur. “Volgende maand opent een tweede vestiging van de Biowinkel aan de Nachtegaalstraat in Utrecht. We hebben er zin in!”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

De 3Plassenloop gaat op 28 juni van start.
Nieuwe editie 3Plassenloop komt eraan 22 uur geleden
Vier nieuwe vrijwilligers gaan gezinnen ondersteunen.
Meer hulp voor gezinnen dankzij nieuwe vrijwilligers 22 uur geleden
Een cheque van 2500 euro voor Stichting Tekenen voor Kinderen werd bekendgemaakt. Foto: Gerard van Warmerdam.
Vierde editie Bierfestival: 2500 euro voor goede doel 24 jun, 12:37
Sportschool Da Graca viel in de prijzen.
Sportschool Da Graca aanwezig op de Zwitsers open 2026 24 jun, 10:20 1
Naast de elitewedstrijden voor mannen en vrouwen biedt de meeting competities voor alle categorieën. Foto: Gerard van Warmerdam.
Topatletiek op 22e Klaverblad High Jump Meeting 23 jun, 13:16
Zelf je fiets zomerklaar maken kan bij Ambachtenwerkplaats.
Fiets klaar voor de zomer bij de Ambachtenwerkplaats 23 jun, 10:08
Karin Goed (l) en Gerda Griffioen bieden mensen een handreiking met de voorstelling 'Niet Alleen'.
Herkenbare voorstelling over eenzaamheid voor het goede doel 22 jun, 15:02
Volwassenen kunnen aan de slag bij het Nieuw Talent Orkest.
Volwassenen leren de kracht van ritme 22 jun, 13:03