De plantjes aan de balustrade en op de grond moeten weg laat woningcorporatie Vidomes de bewoners weten. Foto: Kees van Rongen
De plantjes aan de balustrade en op de grond moeten weg laat woningcorporatie Vidomes de bewoners weten. Foto: Kees van Rongen

Bewoners teleurgesteld: ‘Na vele jaren moeten alle plantjes op galerij ineens weg’

Actueel 5.458 keer gelezen

Zoetermeer - Plantenbakken met fleurige bloemen aan de balustrade en op een afgetekend deel ook op de grond. Het geeft het oorspronkelijke kale appartementengebouw aan de Bijdorplaan een kleurrijke aanblik en warmte. De bewoners verzorgen dagelijks met veel liefde hun plantjes. Het ziet er allemaal sfeervol uit.

Door Kees van Rongen

“Waarschijnlijk niet lang meer,” zegt de 80-jarige Jan Bakker teleurgesteld, die samen met zijn vrouw Anja al negen jaar tot volle tevredenheid aan de Bijdorplaan woont. “We zitten hier op loopafstand van de Dorpsstraat en het Stadshart. Heerlijk toch.” 

Maar nu is hij boos en met hem nog tientallen andere oudere bewoners. “Een tijdje geleden kregen we een brief van de woningcorporatie Vidomes met de mededeling, dat alle plantjes moesten worden weggehaald. De brandweer zou nog langs komen om het nader toe te lichten. Nou de brandweer heb ik nooit gezien, maar wel mensen van de woningcorporatie Vidomes. Zij waren onverbiddelijk de plantjes en beeldjes moeten weg. En wel voor 1 juni aanstaande.”

Sommige oudere bewoners waren zo geïntimideerd, dat zij ook onmiddellijk hun plantjes hebben weggehaald. “Eigenlijk ga ik altijd in deze voorjaarsperiode nieuwe plantjes kopen, maar dat durf ik nu niet, want dan kan ik ze straks gewoon weggooien,” vreest Jan Bakker.

Rijdende rechter
Een van de bewoners is een handtekeningactie begonnen. Bovendien is de Rijdende Rechter om advies gevraagd. Hij heeft al informatie ingewonnen en zou nog van zich laten horen.

“Ik begrijp echt niet waarom wij na al die jaren ineens de planten moeten verwijderen. Geregeld komen hier ambulancemedewerkers met een brancard om patiënten op te halen. Nooit een probleem, want de doorgang is ruim genoeg. Datzelfde geldt voor de brandweer.”

Vidomes begrijpt heel goed, dat het weghalen van spullen op de galerij geen leuke boodschap is. “Bij controlerondes met de brandweer worden we regelmatig aangesproken op spullen die in de algemene ruimte staan. Spullen die struikelgevaar kunnen geven of brandgevaarlijk zijn als vluchten nodig is. Uit oogpunt van veiligheid voor de hulpdiensten én voor de bewoners verkleinen we met deze opruimactie het risico op onveilige situaties.”

“Niet alleen aan de Bijdorplaan, maar bij al onze appartementencomplexen zijn we dit jaar begonnen. We kunnen niet alle complexen tegelijk doen. Per complex wordt een datum bepaald. Voor de Bijdorplaan is dat 1 juni.” Na 1 juni loopt de wijkmeester van de Bijdorplaan een controleronde. Niet alleen de huurders ook Vidomes moet zelf aan de slag met spullen weghalen. 

Binnenterrein
Als tegemoetkoming van het weghalen van de plantjes bekijkt Vidomes om op het binnenterrein de plantenbakken verder te vergroenen en op te fleuren.
“Er is al een initiatief van bewoners om plantjes die zij weg moeten halen in deze bakken over te planten.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Verkoeling is nu extra welkom (afbeelding kan afwijken van winkel exemplaar).
Ventilatoren vliegen de deur uit: Bouwhof nog één van de weinige met voorraad gisteren
Met 37 dojo's, 160 deelnemers, was dit internationale kata kampioenschap succesvol.
Een dag om nooit te vergeten bij Hokori no Kata Taikai 25 jun, 08:35
De 3Plassenloop gaat op 28 juni van start.
Nieuwe editie 3Plassenloop komt eraan 24 jun, 17:33
Vier nieuwe vrijwilligers gaan gezinnen ondersteunen.
Meer hulp voor gezinnen dankzij nieuwe vrijwilligers 24 jun, 16:49
Een cheque van 2500 euro voor Stichting Tekenen voor Kinderen werd bekendgemaakt. Foto: Gerard van Warmerdam.
Vierde editie Bierfestival: 2500 euro voor goede doel 24 jun, 12:37
Sportschool Da Graca viel in de prijzen.
Sportschool Da Graca aanwezig op de Zwitsers open 2026 24 jun, 10:20 1
Naast de elitewedstrijden voor mannen en vrouwen biedt de meeting competities voor alle categorieën. Foto: Gerard van Warmerdam.
Topatletiek op 22e Klaverblad High Jump Meeting 23 jun, 13:16
Zelf je fiets zomerklaar maken kan bij Ambachtenwerkplaats.
Fiets klaar voor de zomer bij de Ambachtenwerkplaats 23 jun, 10:08