
Sponsorloop met een duurzaam doel
Actueel 1.172 keer gelezenZoetermeer - Basisschool De Baanbreker hield donderdag 15 mei een bijzondere sponsorloop: De Afval Race.
Deze sportieve uitdaging paste perfect binnen het thema van de projectweek van de school: Duurzaamheid. De leerlingen hebben niet alleen rondjes gerend, maar moesten onderweg ook duurzame obstakels overwinnen — een actieve en leerzame manier om bewustzijn te creëren én zich in te zetten voor een goed doel. De school besteedde afgelopen week niet alleen aandacht aan Duurzaamheid, maar ook aan wat je voor een ander kunt doen.
“Vooral met betrekking tot dat laatste wilden we de kinderen via een sponsorloop geld laten ophalen voor De 24 uur van Zoetermeer”, zo vertelt Lesley Vervaart, directeur van De Baanbreker. “De school heeft 350 leerlingen. We wilden graag in ieder geval voor alle leerlingen een wenszak à €5,-- sponsoren”. En alles bij elkaar haalde de school een bedrag van €4.552,-- op dat geheel ten goede komt aan De 24 uur van Zoetermeer.
“Onder de deelnemers aan De 24 uur van Zoetermeer bevindt zich ook Team 24/8, met daarin meerdere juffen en meesters van onze school. Samen zetten we ons in voor kankeronderzoek, betere behandelingen en steun voor iedereen die geraakt is door deze ziekte”, zo vertelt Lesley enthousiast. Maar het zijn niet alleen juffen en meesters die tijdens De 24 uur van Zoetermeer in actie komen. Lesley: ”Veel kinderen zijn zo enthousiast geworden dat ze ook gaan meedoen aan de Kinderloop op zondag 22 juni”. Tijdens de Kinderloop wandelen kinderen tot 12 jaar 24 minuten lang om geld in te zamelen voor onderzoek naar kanker. Het inschrijfgeld voor de kinderen bedraagt €10, en dan krijgen ze na het lopen een t-shirt en een ijsje en natuurlijk is er van alles te doen, zoals een springkussen, schminken, food trucks, muziek en een braderie.
Wil je meer weten over Team 24/8 of doneren? Ga dan naar www.de24uurvanzoetermeer.nl.
De 24 uur van Zoetermeer: Wandel mee voor een wereld zonder kanker!
In 2025 vindt de vierde editie plaats van De 24 uur van Zoetermeer, een indrukwekkend wandelevenement dat volledig in het teken staat van de strijd tegen kanker. Samen wandelen we 24 uur lang om zoveel mogelijk geld op te halen voor kankeronderzoek. Ben jij erbij?
Meer dan 1000 deelnemers wandelen dit bijzondere weekend over een speciaal parcours. In teams lopen zij in estafettevorm, waarbij altijd minimaal één teamlid actief is. Ieder heeft een persoonlijke motivatie: om een geliefde te herdenken, om hoop te geven of simpelweg om samen een verschil te maken.
Meer informatie is te vinden op www.de24uurvanzoetermeer.nl.













