Straatraces op bedrijventerrein Prisma. Foto: Hart van Lansingerland
Straatraces op bedrijventerrein Prisma. Foto: Hart van Lansingerland

Petitie tegen nachtelijke straatraces

Actueel 1.490 keer gelezen

Zoetermeer - Een inwoner is een petitie gestart tegen de overlast van nachtelijke straatraces op bedrijvenpark Prisma. “Sinds meerdere jaren vinden er op het bedrijventerrein straatraces plaats in de de late avond en nachtelijke uren van vrijdag en zaterdag”, aldus de initiatiefnemer op de website van de petitie.

“De centrale ligging tussen de grote steden, de indeling van de infrastructuur -asfaltwegen zonder verkeersremmende maatregelen en de aanwezigheid van het foodcourt-, creëren kennelijk de perfecte omstandigheden voor deze straatraces”, denkt de initiatiefnemer. “Naast milieuschade en onveilige verkeerssituaties, leveren de races elk weekend extreme geluidsoverlast op voor de omwonenden. Uit waarnemingen blijkt dat de Spectrumlaan in Oostelijke richting als ‘drag-racebaan’ gebruikt wordt, met als retourtraject de route over de Prismalaan Oost- en West, langs het buurtschap Kruiswijk en de woonwijk Oosterheem.” Hoewel er diverse meldingen gedaan bij de instanties hebben deze nog niet tot een oplossing geleid.

Burgemeester Michel Bezuijen laat weten nog niet eerder op de hoogte te zijn gebracht van de straatraces. “Maar ik neem het zeer serieus”, laat hij desgevraagd weten. “Hoewel de straatraces in de gemeente Lansingerland plaatsvinden en vallen onder het gezag van de gemeente Lansingerland en daarmee onder de politie-eenheid Rotterdam hebben de races ook gevolgen voor Zoetermeer en haar inwoners. Daarom zoek ik afstemming met mijn collega uit Lansingerland en ook de politie-eenheid Den Haag (verantwoordelijk voor Zoetermeer).” Tot op heden zijn er nog geen ongelukken gebeurd. Ook weet Bezuijen niet of er op meer plekken straatraces worden gehouden. 

Volgens de petitiestarter zijn er niet zelden rond de tweehonderd voertuigen tijdens deze races waargenomen. “Ik verzoek middels het tekenen van deze petitie de colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Lansingerland en Zoetermeer om de straatraces op bedrijventerrein Prisma in Bleiswijk met de hoogste urgentie actief te beëindigen.”

Kijk op www.petities.com/stop_de_straatraces_op_het_prisma_bedrijvenpark_bleiswij voor meer informatie.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

De route begint bij kastje nummer 1 naast het Stadhuis, beschilderd door Björn Wijman.
Interactieve route ‘Kleurrijk Zoetermeer’ 22 mei, 15:47
Tijdens het Kunsthelden Festival ontdek je de kunstenaar in jezelf.
Kunsthelden Festival laat kinderen uitproberen 22 mei, 14:44
Hextet band.
Album release van nieuwe jazzband met lokale bigband op 29 mei 22 mei, 11:45
Bezoekers zijn van 10.00 tot 18.00 uur welkom om kennis te maken met de club, de sfeer te proeven en de locatie aan de Zoetermeerse Plas te ontdekken.
Sfeer proeven bij Welkom Dag Watersportvereniging 22 mei, 10:46
Afbeelding
Vacaturegids: Ontdek de beste banen in jouw regio! 22 mei, 10:28
Met de Stadspas079 profiteren inwoners en bezoekers van acties en korting op uitjes en activiteiten voor jong en oud.
Nieuwe stadspas gaat ‘Stadspas079’ heten 22 mei, 09:23 1
Freddie Krullaars van Ecoware. Foto: Gerard van Warmerdam.
Stichting EcoWare in top 50 Appeltje van Oranje 22 mei, 08:42
De Natuurtuin ligt er nu in volle lenteglorie bij.
Rondwandeling natuurtuin 21 mei, 17:54