De leerlingen van het Erasmus College zien online, dat zij de eerste prijs winnen van het Nationaal Filmfestival voor Scholieren. Foto PR
De leerlingen van het Erasmus College zien online, dat zij de eerste prijs winnen van het Nationaal Filmfestival voor Scholieren. Foto PR

Leerlingen Erasmuscollege winnen Nationaal Filmfestival

Actueel 1.174 keer gelezen

ZOETERMEER - Maandagavond werden vijf leerlingen uit de derde klas van het Erasmus College landelijk nieuws. Zij wonnen met hun documentaire ‘Plastic’ de eerste prijs van het Nationaal Film Festival voor Scholieren (NFFS).

Door Kees van Rongen

Helaas voor de leerlingen van het Erasmus College was het Nationaal Film Festival voor Scholieren anders dan andere jaren door de coronaperikelen. “Het NFFS wil deelnemers kennis laten maken met professionele filmmakers, met andere scholieren die films maken en met docenten van andere scholen,” zegt directeur Dorée de Kruijk van het NFFS. “Op de jaarlijkse Festivaldag in september komen zo’n vijfhonderd scholieren en hun docenten deelnemen aan workshops om inspiratie op te doen. Maar helaas kon dat dit jaar niet doorgaan door corona.”
De vijf leerlingen uit de derde klas van het Erasmus College, Izzy van Spengen, Jasmijn Hilgenga, Naomi Walther, Eden Wensveen en Iris Faber, hebben vorig jaar een documentaire gemaakt over plastic in de Erasmus Master Class. In deze documentaire onderzoeken de leerlingen hoe het plasticprobleem kan worden opgelost. De vijf leerlingen maakten zich er niet gemakkelijk vanaf. Het is indrukwekkend hoe zij het probleem het plastic in de oceaan, dat zelfs terug te vinden is in ons voedsel, hebben neergezet. De jury waardeerde het werk van de leerlingen. Zo blijkt uit het juryrapport van het Nationaal Film Festival voor Scholieren. Daarin werd onder meer het volgende vermeld: “Je ziet dat de filmmakers erg betrokken zijn bij de huidige problematiek rondom plastic afval. Er is namelijk grondig onderzoek gedaan naar het onderwerp en er is een diversiteit aan beeldvormen gebruikt om dit onderwerp te belichten.
De documentaire heeft een duidelijk verhaalstructuur, waarin we oorzaak, gevolg en oplossingen krijgen te zien. Het beeld is creatief met zijn dynamische overgangen en het gebruik van stop-motion,” aldus het juryrapport.

De leerlingen zagen online dat zij in de categorie ‘non fictie onderbouw’ tot winnaar werden uitgeroepen. De meiden werden compleet verrast, dat hun documentaire ‘Plastic’ de eerste prijs won. Directeur onderbouw van het Erasmus College, Jan Brouwer, is trots op zijn leerlingen. “Uiteraard komen ze in de schoolkrant en zetten we ze op Facebook. Helaas heeft NFFS niet bekend gemaakt wat ze gewonnen hebben. In voorgaande jaren kregen de prijswinnaars een reis naar een soortgelijk festival in Griekenland, Ierland, Oostenrijk, Kroatië of Spanje. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

De geslaagden bij jiu jitsu
Geslaagde examens bij Budoschool Kai Sei 24 jul, 16:39
Scouts gaan op kamp.
Jubileumkamp Scouting JMC 24 jul, 15:36
Eric en zijn zoons Rick (links) en Chris.
Fietsen voor Parkinson op en rondom de Cauberg 24 jul, 13:32
Tuincentrum De Driesprong aan de Berkelseweg 5 in Zoetermeer.
Grote Summer Sale bij Tuincentrum De Driesprong: hoge kortingen op tuin, barbecue en woondecoratie 24 jul, 12:34
Afbeelding
Op vakantie? Ga goed voorbereid! 24 jul, 11:15
Zoetermeerders kunnen aanschuiven in de keet van kunstenaar Marja Milo (r) om een gezegde of aanmoediging op te schrijven, net als vele andere bezoekers. Marja Milo: "Alles mag vol" Foto: Marit Nikerk.
Marja Milo verzamelt levenswijsheden in haar schaftkeet 24 jul, 10:34
Grote kattestaart
Wandel mee door Natuurtuin 24 jul, 10:28
Burgemeester Bezuijen met de vrijwilligers, foto: Gerard van Warmerdam
Telefooncirkels vieren vijftig jaar aandacht 23 jul, 17:31