Wat vindt Zoetermeer van het afvalbeleid.
Wat vindt Zoetermeer van het afvalbeleid.

Gemeente gaat aan de slag met adviezen inwoners voor afvalplan

Actueel 1.610 keer gelezen

Zoetermeer - De adviezen van het burgerberaad over het nieuw te vormen afvalbeleid zijn afgelopen maandag door de raadscommissie aangenomen. De gemeente is nu aan zet om met de adviezen uit het burgerberaad een nieuw afvalbeleidsplan te maken. Ze worden hierbij gecontroleerd door een monitorgroep uit het burgerberaad die erop toe ziet dat de adviezen goed worden opgevolgd.

Wethouder Wim Blansjaar is tevreden met de adviezen die onder andere inhouden dat de huizen in de laagbouw een extra bak krijgen voor plastic afval. Daarnaast blijft de inzameling van grofvuil gratis. De leden van het burgerberaad dringen ook aan op goede communicatie en voorlichting. Zelfs lessen op scholen worden aangeraden. Betere communicatie over afvalscheiding, het verhogen van de service en verbeterde voorzieningen voor afvalinzameling zijn belangrijke aspecten.
Hoewel de gemeente de adviezen wil opvolgen is nog niet gezegd dat ze alle 19 adviezen ook echt overnemen. “Het kan zijn dat de adviezen te duur zijn. Dan volgt er een terugkoppeling”, zegt wethouder Blansjaar. Wanneer dat het geval is kan de wethouder nu nog niet zeggen. Blansjaar kan zich vinden in het advies. “Diftar (gedifferentieerde tarieven red) is van de baan. Daar was veel weerstand tegen”, aldus Blansjaar. Toch kan het volgens hem nog jaren duren voor alle adviezen worden uitgerold. In het tweede kwartaal van 2025 komt de gemeente met een afvalbeleid. Een beleid dat een vertaling is van de adviezen van het burgerberaad. De gemeenteraad moet hier dan over beslissen. “Maar”, zegt Blansjaar. “Het advies is zwaarwegend dus daar kan niet zomaar van worden afgeweken.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

Ook zo’n vrolijke putter zien? Lees de tuintips van Wendy. Foto: Wendy Leentfaar.
Natuur onder de loep: de Putter 23 aug, 08:42
Wie doet er mee met het kerstconcert van The Sprinter Singers
The Sprinter Singers zoeken projectleden voor kerstproject 22 aug, 15:59 1
De cursus vindt plaats in Zoetermeer op de thuisbasis van het Nationaal Trainingscentrum, tevens ook de thuisbasis van de Curling Club PWA.
Kennismakingscursus Curling bij Curling Club PWA 22 aug, 14:50
SnowWorld van boven. Foto: Ardito/Jan-Evert Zondag
Beklimmingen SnowWorld Zoetermeer 22 aug, 12:49 2
Ewalda Buiting, Boeddhistische groep Zuid-Holland Ligmincha
Column - Religie Lekker Belangrijk: Vakantie kan je een open blik naar de wereld geven 22 aug, 08:48
Vrijwilligers klaar voor vertrek.
1945 – bevrijding van Indië in Zoetermeerse verhalen (1) 21 aug, 15:55 1
De houtwerkplaats is waar mensen hun handen uit de mouwen steken, ideeën delen en van elkaar leren. Foto: Leon Koppenol.
Vrijwilligers gezocht voor de houtwerkplaats 21 aug, 14:52
Versterking is hard nodig om aan de groeiende vraag om hulp te kunnen blijven voldoen.
Extra SchuldHulpMaatjes zijn nodig 21 aug, 12:58